Tématem 9. ročníku výzvy Do práce na kole je Homo cykliens. Tedy nový člověk, nový druh z doby šlapací. Nezáleží, jestli má místo kyje horské kolo, silničku nebo třeba skládačku.

  Do práce na kole - poprvé i v Pelhřimově

  Do práce na kole - poprvé i v Pelhřimově Jestli je mladý, nebo starý, kluk, nebo holka. Právě pro studenty a studentky od 13 let je určena výzva Do školy na kole. Ta motivuje k boji proti fenoménu „mamataxi“ a s ním spojeným emisím a nedostatkem pohybu.

  „Výzva Do práce i do školy na kole je určená úplně pro každého. Ať už pro vyzyvatele Jana Kavalíra, který loni zvítězil ve výkonnostní kategorii s 5 005 km za 22 pracovních dní, nebo pro kohokoliv, kdo se chce jen každý den protáhnout při svých 5 km tam a zpátky a dvou kafíčkách cestou,“ dodává Anna Kociánová ze spolku Auto*Mat.

  Kdo vyhraje? Všichni!
  Akce Do práce na kole je populární zejména proto, že není výzvou individuální, ale týmovou. Týmového ducha navíc posiluje i spousta doprovodných akcí. Členové týmů (nejčastěji ze společného pracoviště, školy…) pak soutěží v kategoriích Pravidelnost a Výkonnost na kole, pěšky či poklusem. Každý účastník si své cesty může zapisovat ručně do systému Do práce na kole nebo nahrávat přes mobilní aplikace Urban Cyclers, Na kole Prahou, SuperLife nebo Strava.

  Cílem však není jen vyhrát květnové klání, ale vytrvat i do dalších měsíců a také motivovat firmy a instituce, aby své zaměstnance v udržitelných formách dopravy podporovali. A i to se podle čísel daří.

  Do práce na kole je v Praze i po celé republice. Počet pořadatelských měst se rozrostl z loňských 31 na 44. Nově se zapojily například Strakonice, Chrudim nebo města z Polabí a taky Pelhřimov! Všechna účastnická města najdete na www.dopracenakole.cz.
  V Pelhřimově se akce ujala Hodina H společně s Místní akční skupinou Šipka.

  Svůj tým registrujte ideálně ještě v březnu na www.dopracenakole.cz . Samotná výzva se koná během května.

  Můžete jezdit na kole, chodit pěšky, běhat, jezdit městskou hromadnou dopravou. Sami, nebo v týmu. Motivovat kolegy v práci, rozjet podnikovou soutěž, jen tak si vyzkoušet vyzvat sebe sama. Je to jen na vás!

  Veškeré informace najdete na www.dopracenakole.cz

  facebook.com/dopracenakole

  facebook.com/doskolynakole