Dárky přírodě jsou zajímavým řešením klasického předvánočního dilematu. Dárek přírodě udělá radost jak obdarovanému, tak světu kolem nás.

  Dárek přírodě - to může být třeba ptačí budka (foto Hnutí Brontosaurus)

  Díky darujícímu i obdarovanému vyroste na jaře v přírodě třeba ptačí budka, nový strom nebo domek pro ježky.

  Obdarovaný mimo dobrého pocitu získá i dárkový certifikát a originální placku.
  Hnutí Brontosaurus tak poskytuje možnost pomáhat přírodě i v situaci, kdy na práci v terénu není čas. Kdokoli může za určitou cenu pořídit „Dárek přírodě“, který dobrovolníci z hnutí zdarma vytvoří a umístí. Za tímto účelem Hnutí Brontosaurus spustilo speciální web www.darkyprirode.cz.

  Dárek přírodě - to může být třeba ptačí budka (foto Hnutí Brontosaurus)Co stálo za vznikem tohoto projektu? „Hnutí Brontosaurus ročně zasadí na 1000 stromů, vyvěsí desítky budek a uspořádá desítky různých dobrovolnických akcí. Chtěli jsme pro ty, kdo chtějí přírodě pomáhat, ale z nějakého důvodu se nemůžou zúčastnit dobrovolnických akcí, vytvořit příležitost přírodě aktivně pomoci,“ říká koordinátor Dárků přírodě Ivo Brzobohatý.


  Hnutí Brontosaurus Hnutí Brontosaurus je uskupení převážně mladých lidí do 26 let, kterým není lhostejný svět, ve kterém žijí. Propojují proto smysluplnou práci pro přírodu, památky i lidi s netradičními zážitky a zábavou. Jsou nezávislí a otevření novým myšlenkám. Každoročně s nimi vyráží na kosení orchidejových luk, sázení stromů, opravování hradů nebo třeba stavění školy v Himálajích tisíce dobrovolníků.