Noci s netopýry, pořádané především na zámcích a hradech celé republiky, už pomalu končí a můžete se těšit na další ročník, který proběhne, až se netopýři probudí. Ještě se ale ke spánku neuložili, noci jsou teplé a potravy létá dostatek.

  Rozloučit se s netopýry můžete například v pražských parcích. Na oblíbených večerních exkurzích mohou děti i dospělí netopýry pozorovat pomocí ultrazvukového detektoru a zjistit, že každý druh netopýra má hlas docela jiný. Je až s podivem, že v pražských parcích lze nalézt 17 druhů u nás žijících netopýrů. Exkurze proběhne 21. 9. a 29. 9. 2016 v Milíčovském lese, 22. 9. a 4. 10. ve Stromovce. Na exkurze je třeba se předem přihlásit – více na www.ceson.org.
  Na stránkách České společnosti pro ochranu netopýrů naleznete i řadu dalších zajímavých akcí a místa a data konání posledních netopýřích nocí, například v Broumovském klášteře, nebo v Chýnovské jeskyni na Táborsku.

  V pátek 16. 9. proběhne setkání s živými netopýry a dalšími nočními tvory také v brněnské Lipce.
  Více na www.lipka.cz

  Související:
  http://www.ireceptar.cz/zvirata/drobni-savci/seznamte-se-s-tajemnymi-nocnimi-letci-a-vyveste-jim-budky-netopyri-se-vam-odvdeci/