Služba odborného sociálního poradenství pro lidi s demencí i o jejich rodinné pečující – Alzheimer poradna Vysočina – pracuje i v létě a o prázdninách.

  Již více než rok pracuje v prostorách Domova Ždírec odborné sociální poradenství pod hlavičkou Alzheimer poradna Vysočina (APV). Poradna nabízí své služby lidem, kteří mají obtíže s pamětí, nebo pečují o nemocného s demencí v domácím prostředí. Dokáží poradit s obtížemi v komunikaci s nemocným, čerpáním finanční podpory, zajištěním vhodných kompenzačních pomůcek, úpravou bytu i využitím sítě sociálních služeb. Poradí, jak předcházet onemocním demencí. Doporučí ideální strategie pro podporu paměti. Není třeba být na své starosti sami, všichni se mohou přijít se poradit.

  Rádi Vás přivítají nejen v prostorách APV přímo v Domově Ždírec u Jihlavy, ale nově i v prostorách Senior Pointů po celé Vysočině (Třebíč, Jihlava, Pelhřimov, Žďár nad Sázavou, Havlíčkův Brod), kam pravidelně vyjíždí zástupci APV v předem určených poradenských dnech.

  Dotazy zodpoví i přes telefon nebo email. Osobní konzultace je vždy nutné domluvit telefonicky (tel.: 561 111 323 nebo 733 629 018) nebo přes email: rypalova.m@alzheimerporadnavysocina.cz Poradenství je zdarma! Více informací na http://alzheimerporadnavysocina.cz/ nebo na výše uvedených telefonních číslech.

  Pravidelné poradenské dny v prostorách Senior Pointu Pelhřimov – Hodina H se konají každé čtvrté pondělí v měsíci v čase od 12-16hodin. Příští konzultační den Alzheimer poradny Vysočina bude v senior pointu Pelhřimov Hodiny H v pondělí 27. 6. 2016.

  Poradna působí i v dalších městech. Například v Jihlavě (čtvrtek, 23.června a 18.7.2016), v Havlíčkově Brodě (12.7.2016), ve Žďáru nad Sáz. (19.7.2016), v Třebíči (27.7.2016).

  Další termíny a místa fungování poradny najdete na stránkách http://alzheimerporadnavysocina.cz/ v sekci Aktuality.

  #alzheimerporadnavysocina #Alzheimer