Ve Spojených státech ve věku 94 let zemřel legendární folkový zpěvák, skladatel, hudebník a sběratel lidových písní Pete Seeger.

  Seeger, který byl známý rovněž jako politický a ekologický aktivista, byl autorem nebo spoluautorem řady hitů, například Where Have All the Flowers Gone? (v Česku známé jako Řekni, kde ty kytky jsou), If I Had A Hammer (Bylo by to krásný) nebo hippie balady Turn, Turn, Turn!

  Řadu písní Seeger také zpopularizoval – mimo jiné We Shall Overcome (Jednou budem dál), která se v 60. letech stala hymnou amerického hnutí za občanská práva, kubánskou Guantanameru, do jejíhož textu, do té doby povětšinou improvizovaného, vložil verše velkého kubánského básníka Josého Martího, nebo This Land Is Your Land (Ta zem je tvá zem) z repertoáru Woodieho Guthrieho nebo Goodnight Irene z repertoáru Leadbellyho….

  Na veřejnosti se zpěvák objevoval i v pozdním věku a nezapřel svou aktivistickou duši. V říjnu 2011 se například v New Yorku připojil k protestujícím…

  Celý článek:http://www.reflex.cz/clanek/celebrity/54219/zemrel-zpevak-a-skladatel-pete-seeger-autor-hitu-rekni-kde-ty-kytky-jsou.html

  Píseň Řekni, kde ty kytky jsou v podání Marty Kubišové si můžete poslechnout zde:
  http:http://www.youtube.com/watch?v=x34cX7_YHgg

  Píseň Jednou budem dál z listopadu 1989 můžete slyšet zde:
  http://www.youtube.com/watch?v=IsdCoXXapRs