V Praze se v půli října uskuteční workshop Stezka ke kompetencím

| Autor: redakce | Rubrika: pozvánky | Zdroj: -maj-, Vydáno dne: 6. 10. 2017 |

O víkendu 14.–15. 10. 2017 se v Praze uskuteční workshop Stezka ke kompetencím, určený učitelům, mladým vzdělavatelům, vedoucím mládeže, pracovníkům neziskovek či zájemcům o vzdělávání jako takové.

Ilustrační foto Marek Krajči

Workshop seznámí účastníky s tím, co jsou to kompetence a jak se dá využít neformální vzdělávání k jejich získávání a rozvoji. Naučí je využít inovativní přístup vzdělávacího kontinua pro návrh vzdělávacích aktivit či metod. Účast na kurzu, včetně ubytování je zdarma.

Co by mělo být cílem ideálního vzdělávání? Existuje nějaký výčet toho, co by měl člověk umět, když je vymrštěn ze vzdělávacího systému do každodenního života? A mělo by vzdělávání stát na řešeních kvadratických rovnic, nebo popisu fotosyntézy? Ve škole trávíme nemalou část našeho života. Jen si uvědomte, že když lidé, kteří dnes dokončují vysokoškolská studia, začali chodit do školy, tak o internetu slyšel málo kdo, mobily měly jednořádkový display a anténku, dotyková zařízení jsme znali jen ze Startreku a česká společnost se ještě srovnávala s rozpadem federace.

Společnost se za tu dobu změnila od základů, kdežto vzdělávání, pomineme-li pár nešťastných výkřiků jako státní maturitu nebo inkluzi, se změnilo jen málo...

Přihlásit se je možno ZDE

Pro více informací rozklikněte tento odkaz


ADAM.CZ (www.adam.cz.cz) - zpravodajský a informační servis sdružení dětí a mládeže
Adresa článku: http://www.adam.cz/clanek-2017090069-v-praze-se-v-puli-rijna-uskutecni-workshop-stezka-ke-kompetencim.html

Kliknutím Vytisknout tuto stránku