Pozvánka na Festival ptactva 2017 (30. 9. a 1. 10.)

| Autor: redakce | Rubrika: AKCE | Vydáno dne: 29. 9. 2017 |

První říjnový víkend, který letos připadá na 30. září a 1. října, je již tradičně zasvěcen Festivalu ptactva.

Festival ptactva 2017 – za pozorováním ptáků se o tomto víkendu vydají lidé nejen v České republice, ale i v dalších zemích po celé Evropě

Festival ptactva 2017 – za pozorováním ptáků se o tomto víkendu vydají lidé nejen v České republice, ale i v dalších zemích po celé Evropě Během něho organizují ornitologové z České společnosti ornitologické pro veřejnost vycházky do přírody spojené s pozorováním ptáků a dalším doprovodným programem.

Za pozorováním ptáků se o tomto víkendu vydají lidé nejen v České republice, ale i v dalších zemích po celé Evropě. Festival ptactva je totiž součástí úspěšné kampaně EuroBirdwatch17 mezinárodního sdružení na ochranu ptáků a jejich biotopů BirdLife International.

Festival ptactva 2017 – za pozorováním ptáků se o tomto víkendu vydají lidé nejen v České republice, ale i v dalších zemích po celé Evropě Udělejte si čas a pojďte s námi pozorovat ptáky do podzimní přírody!

Získáte mnoho informací jak o jednotlivých druzích, jejich životě, ohrožení a možnostech ochrany, tak o fenoménu ptačí migrace obecně. Na mnoha místech organizátoři připravili ukázka odchytu a kroužkování ptáků. Pro děti bývají nachystané různé hry a kvízy s ptačí a ekologickou tématikou.

Festival ptactva 2017 – za pozorováním ptáků se o tomto víkendu vydají lidé nejen v České republice, ale i v dalších zemích po celé Evropě Podrobnosti o programu a místech po celé republice
V seznamu pod článkem najdete lokality ve svém kraji, datum a hodinu srazu i možnosti, které ptáky lze na vycházce pozorovat.
http://www.cso.cz/index.php?ID=3133


ADAM.CZ (www.adam.cz.cz) - zpravodajský a informační servis sdružení dětí a mládeže
Adresa článku: http://www.adam.cz/clanek-2017090055-pozvanka-na-festival-ptactva-2017-30-9-a-1-10.html

Kliknutím Vytisknout tuto stránku