V Praze odstartoval 1. ročník Nízkoprahové ligy férového fotbalu

| Autor: INEX-SDA | Rubrika: pozvánky | Vydáno dne: 16. 5. 2016 |

Za podpory Hl. m. Prahy v rámci programu Prevence kriminality se letos poprvé odehraje Nízkoprahová liga férového fotbalu.

Fotbal pro rozvoj (www.fotbalprorozvoj.org)

Zúčastní se jí týmy složené z klientů 9 nízkoprahových klubů (Pacifik, R-mosty, Krok – Proxima Sociale, Husita, Beztíže, Ymca – Dixie, Neposeda, Vrtule, Jahoda).

Celá liga se odehrává v duchu F3 fotbalu, tj. bude mít “tři poločasy”, a nebude zaměřena na vítězství za každou cenu, ale i na fair play. “Třetím poločasem” bude debata po hře o dodržování pravidel, která se stanoví na začátku herního dne pro všechny týmy.

Liga se hraje ve čtyřech herních dnech formou každý s každým, její oficiální zahájení včetně vysvětlení pravidel a losování týmů proběhlo 13. 4. 2016 v klubu Vrtule v pražských Kobylisích. První ligové kolo se odehrálo 20.4. v Kobylisích. Další kolo se odehraje 24. 5. v Modřanech, další dvě pak v září a říjnu 2016.

Vedle těchto kol streetfotbalové ligy se odehraje 18. 6. 2016 Fair Play fotbalový pohár znovu v Selesiánském středisku v Kobylisích, který bude zároveň oficiálním zahájením letošní celorepublikové kampaně projektu Fotbal pro rozvoj, kde nebude chybět panelová diskuze se známými osobnostmi a bohatý doprovodný program.

Více: www.fotbalprorozvoj.org/

#fotbal #fotbalprorozvoj #INEX-SDA #inkluze #integrace #socialnizaclenovani

#inkluze #socialnizaclenovani

Sociální začleňování (inkluze) z pohledu organizací pracujících s dětmi a mládeží je začlenění sociálně nebo zdravotně hendikepovaných dětí a mládeže do volnočasových aktivit pořádaných spolky, oddíly, kluby… apod. Cílem přitom je, aby se stali aktivními a rovnoprávnými členy skupiny. Česká rada dětí a mládeže (ČRDM) toto sociální začleňování podporuje prostřednictvím rozvoje způsobilostí, dovedností a schopností vedoucích, dobrovolníků a dalších spolupracovníků pracovat s dětmi a mládeží se specifickými potřebami v rámci volnočasových aktivit. Vytváří informační prostor pro sdílení zkušeností a předávání informací o aktivitách podporujících inkluzi dětí a mládeže.


ADAM.CZ (www.adam.cz.cz) - zpravodajský a informační servis sdružení dětí a mládeže
Adresa článku: http://www.adam.cz/clanek-2016050039-v-praze-odstartoval-1-rocnik-nizkoprahove-ligy-feroveho-fotbalu.html

Kliknutím Vytisknout tuto stránku