Keltský telegraf 2016 - poslední možnost se přihlásit k účasti

| Autor: redakce | Rubrika: AKCE | Vydáno dne: 14. 3. 2016 |

Sobota 19. března 2016 se blíží. Začínáme připravovat časový plán.

Keltský telegraf - rozhledna Boiika (Boii.cz, detail plakátu)
Smyslem Keltského telegrafu je propojit místa v krajině a ty, kteří se zúčastní, pomocí světelného signálu. Navazuje se tak na pradávnou techniku využívající ohňů k přenosu zpráv z kopce na kopec.
V Evropě a tedy i u nás jej k dokonalosti dovedly keltské kmeny a využívalo se jej ještě ve středověku, kdy na vrcholcích kopců vyrostly strážní hrady a tvrze.

Keltský telegraf - rozhledna Boiika (Boii.cz, plakát 2016) Kde všude se letos v sobotu nejbližší jarní rovnodennosti budou zapalovat ohně, aby očistily vše a všechny od zlých sil? Podívejte se na mapu:
http://www.keltskytelegraf.cz/mapa-keltskeho-telegrafu

Keltský telegraf - mapa stanovišť "Čerti", kteří se budou opět účastnit akce, by si měli zkontrolovat, jestli je jejich stanoviště na mapě červené. Jedině tak budou zahrnutí do časového plánu.

Letos, podobně jako loni, bude zahájen Keltský telegraf současně ze dvou míst – na Moravě z Velké Javořiny a v Čechách ze stanoviště Bílý kámen u Velkých Popovic. Důvodem je velké množství stanovišť kolem Prahy a v západních a severních Čechách, takže by tam čerti na svůj signál museli čekat hodně dlouho.

Na obou místech se zahájí přenos v 19.30 hodin.

Keltský telegraf - oheň na farmě Vystrkov u Valašského Meziříčí Všichni, kteří se ještě rozhodují o účasti, by si měli pospíšit a zaregistrovat se. Uzávěrka přihlášek je již 15. března 2016.

A pokud se chcete dozvědět něco víc o smyslu této akce, přečtěte si článek: Mystérium Keltského telegrafu.
www.keltskytelegraf.cz/


ADAM.CZ (www.adam.cz.cz) - zpravodajský a informační servis sdružení dětí a mládeže
Adresa článku: http://www.adam.cz/clanek-2016030056-keltsky-telegraf-2016-posledni-moznost-se-prihlasit-k-ucasti.html

Kliknutím Vytisknout tuto stránku