Debata k tématu 3. světová válka na Kecejme do toho

| Autor: - Kecejme do toho | Rubrika: představujeme | Vydáno dne: 9. 11. 2015 |

„My už žijeme 70 let v míru. Vy to štěstí mít nebudete. Chceme Rusko ovládané opilým Jelcinem? Nebo Rusko, které je jeho prezident schopen pevně vést?

Projekt Kecejme do toho je realizován Českou radou dětí a mládeže (www.kecejmedotoho.cz)

Média by si měla uvědomit, že konflikty ve světě nejsou jen bojem dobra a zla.“ Těmito slovy uvedl diskuzi na závěrečné konferenci Kecejme do toho 5 generál Andor Šándor. Přesně tak vystihl povahu konfliktu, který se odehrává nepříliš daleko od našich hranic.

Projekt Kecejme do toho je realizován Českou radou dětí a mládeže (www.kecejmedotoho.cz) Krize na Ukrajině začala již před rokem a půl, a to odmítnutím bývalého prezidenta Janukoviče podepsat asociační dohodu s Evropskou Unii. Poté následovalo svržení Janukoviče, nástup proevropské vlády, anexe Krymu a válka na východě Ukrajiny. V nastalé situaci není jednoduché se orientovat, a to především proto, že situace není černobílá. Mladí lidé velmi senzitivně vnímají situaci kolem sebe, a právě z potřeby se v tématu orientovat a ujasnit si názory se v projektu Kecejme do toho 5 objevilo téma „3.světová válka“ aneb ohrožení aktuálními konflikty.

Projekt Kecejme do toho je realizován Českou radou dětí a mládeže (www.kecejmedotoho.cz) Ve stanovisku mladých lidí, které vzniklo jako výstup k tématu, se uvádí, že mladí lidé se cítí ohroženi aktuálními ohnisky konfliktů, které v současné době otřásají světem. Ať už se jedná o Islámský stát nebo o konflikt na Ukrajině.

Projekt Kecejme do toho je realizován Českou radou dětí a mládeže (www.kecejmedotoho.cz) Diskuze na téma aktuálních hrozeb se ale dotkla i Islámského státu a problematiky migrace. Jak se uvádí ve stanovisku, pro běžného občana je velmi těžké se orientovat v této problematice. Ozbrojené konflikty, prezentovány v médiích, zkreslují pohled na muslimy a podporují negativní stereotypy. A  právě v tom tkví další problém – jak nám média interpretují situaci. V nastalém množství informací z různých zdrojů není jednoduché se zorientovat a udělat si tak objektivní obrázek. Docent Petr Žantovský říká: „Měli bychom usilovat o to, abychom se dovídali věci tak, jak jsou. Motivovat média, aby psala pravdu.“

Celé stanovisko k tématu 3. světová válka si můžete přečíst na webových stránkách projektu http://www.kecejmedotoho.cz/tema/3-svetova-valka

Projekt Kecejme do toho je realizován Českou radou dětí a mládeže a financován z programu Erasmus+.


ADAM.CZ (www.adam.cz.cz) - zpravodajský a informační servis sdružení dětí a mládeže
Adresa článku: http://www.adam.cz/clanek-2015110014-debata-k-tematu-3-svetova-valka-na-kecejme-do-toho.html

Kliknutím Vytisknout tuto stránku