Skončila měsíční kampaň Fotbal pro rozvoj 2015

| Autor: INEX-SDA - Petr Pečenka | Rubrika: mezinárodní | Vydáno dne: 16. 7. 2015 |

Včera se v Ostravě uzavřela posledním dnem měsíční putovní kampaň Fotbal pro rozvoj 2015, jejímž pořadatelem je organizace INEX-SDA a patronem Tomáš Ujfaluši.

Výběr dobrovolníků pro měsíční putovní kampaň Fotbal pro rozvoj, jejímž pořadatelem je INEX-SDA

Poté co česko-keňský fotbalový tým dobrovolníků projel křížem krážem Českou republiku (viz videa nebo televizní záznam zahájení v Praze v TV-Barrandov 20. 6. v 8:30), skončil včera odpoledne posledním Fair play turnajem na výstavišti Černá louka v Ostravě.

Keňská část týmu odjíždí zpět domů do Nairobi ve čtvrtek 16. 7. 2015 z pražského Ruzyňského letiště.

Video z vybírání dobrovolníků na kampaň v Keni:

Fotbal pro rozvoj je unikátní koncept založený na principu fair play, rovnosti a týmové spolupráci. Naší snahou je umožnit setkání skupin nebo lidí, kteří by se za normálních okolností nesetkali. Prostřednictvím fotbalu podporujeme vzájemný respekt a toleranci nejen na hřišti, ale především v každodenním životě. Projekt je spojený s tradiční červnovou návštěvou dobrovolníků z keňské organizace MYSA (Mathare Youth Sport Association) a jejich měsíční osvětovou turnajovou tour po celé ČR. Společně s českými dobrovolníky sestaví tým, který pořádá turnaje, workshopy, filmové projekce nebo koncerty.

Záznam z jednotlivých částí putování týmu najdete např. zde:
http://www.fotbalprorozvoj.org/?p=1308

INEX SDA

#inkluze #integrace #socialnizaclenovani

#inkluze #socialnizaclenovani

Sociální začleňování (inkluze) z pohledu organizací pracujících s dětmi a mládeží je začlenění sociálně nebo zdravotně hendikepovaných dětí a mládeže do volnočasových aktivit pořádaných spolky, oddíly, kluby… apod. Cílem přitom je, aby se stali aktivními a rovnoprávnými členy skupiny. Česká rada dětí a mládeže (ČRDM) toto sociální začleňování podporuje prostřednictvím rozvoje způsobilostí, dovedností a schopností vedoucích, dobrovolníků a dalších spolupracovníků pracovat s dětmi a mládeží se specifickými potřebami v rámci volnočasových aktivit. Vytváří informační prostor pro sdílení zkušeností a předávání informací o aktivitách podporujících inkluzi dětí a mládeže.


ADAM.CZ (www.adam.cz.cz) - zpravodajský a informační servis sdružení dětí a mládeže
Adresa článku: http://www.adam.cz/clanek-2015070041-skoncila-mesicni-kampan-fotbal-pro-rozvoj-2015.html

Kliknutím Vytisknout tuto stránku