Lotři slavili, vyhrávali a chlubili se rodičům

| Autor: - Karel Neuschl | Rubrika: sdružení | Zdroj: -maj-, Vydáno dne: 7. 7. 2015 |

Slavnostně uzavřeli hronovští tomíci další oddílový rok. Vodáckou soutěž nakonec vyhrál těsným vítězstvím Jiří Rut, a stal se tak nejlepším oddílovým vodákem. Vítězů ale bylo daleko více.

Nejmladší děti také umí ovládat loď (foto Karel Neuschl, TOM Lotři)

„Chtěl jsem letos vyhrát a trochu jsem tušil, že se to dnes povede,“ prozrazuje nadšený Jirka Rut, který celoročně vedl také družinu Tučňáků. Na Jirku čeká tričko s motivem závodu a slavnostní podepsání putovního pádla.

Hojná účast rodičů vylepšila atmosféru akce (foto Karel Neuschl, TOM Lotři)Vysvětlování pravidel před závodem (foto Karel Neuschl, TOM Lotři)Napětí před závodem nejmladších Lotrů (foto Karel Neuschl, TOM Lotři)„Uspořádání vodáckého závodu je pro nás už vlastně tradicí, kterou si nenechají ujít ani rodiče,“ říká Tomáš Buriánek, hlavní vedoucí oddílu. Právě rodiče kromě pomoci se samotnou akcí ještě vytvářejí soutěžní, ale přitom podporující atmosféru a vidí své děti vládnout ne zcela běžnému sportu.

Takzvané cvaknutí bylo povinnou součástí závodu (foto Karel Neuschl, TOM Lotři)Lukáš Hrubý závodí v kategorii kajaků (foto Karel Neuschl, TOM Lotři)Chtěli se pochlubit

Závodu se zúčastnili všichni členové oddílu, překvapením dne pak byla odhodlanost a nadšení nejmladších Lotrů, kterým je často jen osm let. „Závod se mi líbil; šlo nám to dobře, a hlavně jsem se mohl pochlubit mamce,“ říká nadšeně osmiletý Tadeáš Pajkrt, pro kterého je často problém najít dostatečně krátké pádlo. „Zvítězili vlastně všichni. Závod je především přehlídka neuvěřitelného pokroku, který děti v oddíle udělají, a tím nám vrací naše úsilí, které jsme přes rok vynaložili,“ dodává Tomáš Buriánek.

A-TOMVýherci celoročního bodování (foto Karel Neuschl, TOM Lotři)Jiří Rut podepisuje putovní pádlo (foto Karel Neuschl, TOM Lotři)Bez odměny nezůstali ale ani další Lotři. Tentokrát za celoroční aktivitu. Tři nejaktivnější členové se v září podívají do aquaparku.

Tak v létě někde na vodě: Ahoj!

#inkluze #integrace #socialnizaclenovani

#inkluze #socialnizaclenovani

Sociální začleňování (inkluze) z pohledu organizací pracujících s dětmi a mládeží je začlenění sociálně nebo zdravotně hendikepovaných dětí a mládeže do volnočasových aktivit pořádaných spolky, oddíly, kluby… apod. Cílem přitom je, aby se stali aktivními a rovnoprávnými členy skupiny. Česká rada dětí a mládeže (ČRDM) toto sociální začleňování podporuje prostřednictvím rozvoje způsobilostí, dovedností a schopností vedoucích, dobrovolníků a dalších spolupracovníků pracovat s dětmi a mládeží se specifickými potřebami v rámci volnočasových aktivit. Vytváří informační prostor pro sdílení zkušeností a předávání informací o aktivitách podporujících inkluzi dětí a mládeže.


ADAM.CZ (www.adam.cz.cz) - zpravodajský a informační servis sdružení dětí a mládeže
Adresa článku: http://www.adam.cz/clanek-2015070009-lotri-slavili-vyhravali-a-chlubili-se-rodicum.html

Kliknutím Vytisknout tuto stránku