Co jsou to Sametky.cz?

| Autor: redakce | Rubrika: představujeme | Vydáno dne: 8. 11. 2014 |

Projekt Sametky je geocachingová hra, která připomíná 25. výročí Sametové revoluce. Po celé ČR jsme ukryli na 150 schránek, které je možné hledat pomocí GPS navigací.

"Sametové" kešky - Sametky - jsou poschovávány ve městech i v přírodě... (foto ČRDM)

Během září jejich počet vzroste až na dvě stovky. Ke každé ze schránek se váže jeden příběh z období listopadových událostí, příběh popisující jednoho z disidentů, signatářů Charty 77 apod.

Slovo SAMETKY, používané v našem projektu, je výrazem vzniklým ze spojení slov „SAMETové vzpomínKY“ a „SAMETové kešKY“; připomínáme tím právě napojení na události z listopadu 1989.

Projektem se snažíme upozornit na to, že boj za svobodu neprobíhal pouze v Praze, ale po celé ČR a že na toto období je mnoho vzpomínek. I spolkům dětí a mládeže se v té době nežilo nejlépe a od počátku devadesátých let se vše začalo budovat znovu. I pro nás je proto toto výročí symbolické.

A tak tedy: Zajímáte se o historii? Líbí se vám toulky přírodou? Tak vyrazte a hledejte Sametky po celé ČR.

V každé Sametce naleznete speciální šestimístný kód (např. C7H6N1). Pokud se zaregistrujete a připojíte se do soutěže, můžete vyhrát zajímavé ceny. Sbírejte kódy ze Sametek, zadávejte je následně zde na webových stránkách projektu a sledujte, jak se v celostátním žebříčku posunujete vzhůru. Nejlepší účastníky oceníme hodnotnými cenami!

Vše o hledání kešek i jednotlivé příběhy najdete na:
http://sametky.cz/


ADAM.CZ (www.adam.cz.cz) - zpravodajský a informační servis sdružení dětí a mládeže
Adresa článku: http://www.adam.cz/clanek-2014110015-co-jsou-to-sametky-cz.html

Kliknutím Vytisknout tuto stránku