Obyvatelé Dobré Vody na Toužimsku opět zvelebovali svou obec

| Autor: Český západ o. s. | Rubrika: sdružení | Vydáno dne: 12. 7. 2014 |

Dne 9. června 2014 jsme s obyvateli Dobré Vody uskutečnili první veřejnou brigádu v tomto roce.

První letošní brigáda v Dobré Vodě (Český západ, červen 2014)

První letošní brigáda v Dobré Vodě (Český západ, červen 2014) Samotné brigádě předcházela dvě plánovací setkání. Na prvním jsme společně procházeli naši vesnici a plánovali, co bychom spojením vlastních sil mohli změnit, opravit či vytvořit. Na druhém setkání jsme již plánovali samotný průběh brigády - jaké práce se budou dělat, kdo bude které práci šéfovat nebo jaké nářadí je potřeba.

První letošní brigáda v Dobré Vodě (Český západ, červen 2014) Na brigádu se tentokrát vydařilo počasí, sešlo se hodně lidí a my jsme tak za poměrně krátkou dobu zvládli veliký kus práce. Ostříhali jsme a upravili živý plot před panelovým domem, zametli chodník, vysázeli květiny, natřeli zastávku, prolézačky na hřišti, stoly, uklidili kolem altánku a rumpálu a mnoho dalšího.
Letos nás čekají ještě dvě brigády.

První letošní brigáda v Dobré Vodě (Český západ, červen 2014) Více fotografií z akcí najdete na:
http://www.cesky-zapad.cz/aktuality#item-1793

#sociální začleňování #inkluze #Český západ

#inkluze #socialnizaclenovani

Sociální začleňování (inkluze) z pohledu organizací pracujících s dětmi a mládeží je začlenění sociálně nebo zdravotně hendikepovaných dětí a mládeže do volnočasových aktivit pořádaných spolky, oddíly, kluby… apod. Cílem přitom je, aby se stali aktivními a rovnoprávnými členy skupiny. Česká rada dětí a mládeže (ČRDM) toto sociální začleňování podporuje prostřednictvím rozvoje způsobilostí, dovedností a schopností vedoucích, dobrovolníků a dalších spolupracovníků pracovat s dětmi a mládeží se specifickými potřebami v rámci volnočasových aktivit. Vytváří informační prostor pro sdílení zkušeností a předávání informací o aktivitách podporujících inkluzi dětí a mládeže.
ADAM.CZ (www.adam.cz.cz) - zpravodajský a informační servis sdružení dětí a mládeže
Adresa článku: http://www.adam.cz/clanek-2014070022-obyvatele-dobre-vody-na-touzimsku-opet-zvelebovali-svou-obec.html

Kliknutím Vytisknout tuto stránku