Krabice jeřábů pro Kubíka

| Autor: Michala K. Rocmanová | Rubrika: představujeme | Vydáno dne: 25. 9. 2013 |

Desetiletý Kubík jezdí 6x týdně na dialýzu. Už nestíhá ani chodit do školy... Diagnóza: rakovina ledvin. Ale naděje umírá poslední - a 1000 složených jeřábů prý má ohromnou sílu.

Krabice 77 jeřábů pro Kubíka z ČRDM

Podle staré japonské tradice přináší tisíc poskládaných origami jeřábů štěstí. 1000 konkrétních lidí, každý z nich věnuje 10 minut svého času, aby složil jeřába a vyjádřil tak podporu Kubíkovi. 1000 přání, které každý posílá ve formě jeřába. To je přesně to, co Kubík potřebuje – takovou upřímnou podporu, aby věděl, že to dokáže.

V ČRDM skládáme jeřáby pro Kubíka... My v kanceláři České rady dětí a mládeže jsme jich zatím složili a poslali 77. Byla jich plná krabice :-)
Tak jen doufáme, že takových krabic už dostal Kubík víc a že ta tisícovka na sebe nenechá dlouho čekat.

Více informací a letáček k vytištění najdete na http://toslozim.cz/1000-jerabu-pro-kubika/

Není to veselé čtení, ale třeba vás to taky vyburcuje - aspoň ke skládání jeřábů...
Kubíkova stránka: www.kubikbojujesnemoci.cz#inkluze #socialnizaclenovani

#inkluze #socialnizaclenovani

Sociální začleňování (inkluze) z pohledu organizací pracujících s dětmi a mládeží je začlenění sociálně nebo zdravotně hendikepovaných dětí a mládeže do volnočasových aktivit pořádaných spolky, oddíly, kluby… apod. Cílem přitom je, aby se stali aktivními a rovnoprávnými členy skupiny. Česká rada dětí a mládeže (ČRDM) toto sociální začleňování podporuje prostřednictvím rozvoje způsobilostí, dovedností a schopností vedoucích, dobrovolníků a dalších spolupracovníků pracovat s dětmi a mládeží se specifickými potřebami v rámci volnočasových aktivit. Vytváří informační prostor pro sdílení zkušeností a předávání informací o aktivitách podporujících inkluzi dětí a mládeže.


ADAM.CZ (www.adam.cz.cz) - zpravodajský a informační servis sdružení dětí a mládeže
Adresa článku: http://www.adam.cz/clanek-2013090057-krabice-jerabu-pro-kubika.html

Kliknutím Vytisknout tuto stránku