72 hodin aneb Pracovat a pomáhat zadarmo se vyplácí…

| Autor: - Jiří Martinek – Brumta, TOM Liščata Velké Hamry | Rubrika: sdružení | Zdroj: -maj-, Vydáno dne: 20. 9. 2013 |

Velmi milý článek dorazil od Jirky Martinka, vedoucího oddílu Liščata z Velkých Hamrů, který ukazuje, že informace plynou pomalu, ale jistě – a že pracovat a pomáhat zadarmo se opravdu vyplácí.
O nečekanou odměnu se Liščatům postarala 222. výcviková letka "Šiškova" v Náměšti nad Oslavou (Foto archiv TOM Liščata)
Vloni jsme během projektu 72 hodin – Ruku na to! uklidili a dále se budeme starat o hrob, v němž je prsť z místa posledního odpočinku npor. Josefa Mohra, letce 311. československé bombardovací perutě RAF.

O nečekanou odměnu se Liščatům postarala 222. výcviková letka "Šiškova" v Náměšti nad Oslavou (Foto archiv TOM Liščata)Článek otištěný v Jabloneckém deníku zaujal osobu XX a ta ho předala osobě XY, jež ho přeložila do angličtiny, atd., atd. ...Až se dostal k mjr. Morochoviči, který je zástupcem velitele 222. výcvikové letky "Šiškovy", sídlící v Náměšti nad Oslavou. Mjr. Morochovič nás za odměnu pozval k nim na letiště. Teď si možná řeknete, byl to asi nějaký letecký den, ale jste na omylu. Byli jsme tam za plného leteckého provozu pouze my: viděli jsme odkapotované letouny, další letouny vzlétat s výzbrojí, najedli jsme se s vojáky v jejich jídelně – a asi vrchol všeho bylo podívat se na řídící věž, kam se nedostanete ani při leteckém dni. A to jen díky projektu 72 hodin.

O nečekanou odměnu se Liščatům postarala 222. výcviková letka "Šiškova" v Náměšti nad Oslavou (Foto archiv TOM Liščata)A doopravdy se pomáhat vyplácí? – Ano.
Od nás z Jizerek se projet do Náměště nad Oslavou je dosti časově a finančně náročné. Tak jsme zvolili jarní prázdniny a „mezipřistání“ v České Třebové…
O pár let dříve jsem šel po našem městě a uviděl paní, jíž se u jejího karavanu zlámala osa. Ihned jsem se nabídl s pomocí a zajistil jí u kamaráda opravu. A-TOMA z paní Malátkové se vyklubala vedoucí tábora, která v karavanu veze bagáž, asi ho přetížila… Zároveň pracuje i pro ekocentrum v České Třebové, kde jsme na „oplátku“, i když to slovo nemám rád, našli ubytování opravdu „za hubičku“.

Proto, tomíci (ale i vy ostatní, pozn. red.), pomáhejte a účastněte se super projektu 72 hodin. Přeji Vám štěstí – a aby se Vám dostalo odměny tak jako nám. My letos budeme za podpory města Velké Hamry budovat městské veřejné ohniště a uděláme pétanquové hříště.


ADAM.CZ (www.adam.cz.cz) - zpravodajský a informační servis sdružení dětí a mládeže
Adresa článku: http://www.adam.cz/clanek-2013090040-72-hodin-aneb-pracovat-a-pomahat-zadarmo-se-vyplaci.html

Kliknutím Vytisknout tuto stránku