„Náš“ Prashanth opět poslal dopis

| Autor: Michala K. Rocmanová | Rubrika: sdružení | Vydáno dne: 24. 2. 2013 |

Je to už šest let, co Česká rada dětí a mládeže přijala indického adoptivního syna Prashantha a představila ho na stránkách Adama... (viz článek na Adamu, pozn. red.) Tehdy bylo Prashanthovi třináct, teď mu bude 20 let.
Prashanth, adoptivní syn ČRDM, v r. 2012

Každoročně nám aspoň jednou píše novinky...

Prashanth - adoptivní syn ČRDM z Indie, 2006

Prashanth, adoptivní syn ČRDM z Indie, 2012 V dopise, který jsme dostali loni na podzim, Prashanth píše, že jeho rodiče jsou vděčni, že může studovat díky našemu příspěvku již druhý ročník internátní vyšší odborné školy a dostat tak dobré vzdělání. Přiznává, že mu chybí kamarádi a prostředí původní Školy Matky Terezy, kam chodil dřív. V učení že si ale vede vcelku dobře.

V dalším dopise, který přišel na přelomu roku, se Prashant tentokrát rozepisuje víc o své škole, zejména o nových předmětech a programech pro mládež, s názvy Důležitost vzdělání, Jak čelit problémům v životě nebo Jak obstát u zkoušek.

Prashanthův rukopis, 2012 Také popisuje různé místní svátky, jako festival Rangoli – což je malování ornamentů barevnými písky a s tím spojené soutěže ve zpěvu a tanci, další Ganesha Chaturthi nebo Diwali – svátek světel, ale zároveň dodává, že některé svátky byly v době školy a zkoušek, takže si jich příliš neužil.

Prashant nám od roku 2007, kdy jej Česká rada dětí a mládeže začala podporovat, poněkud zmužněl, jak můžete porovnat na snímcích. A protože každý dopis dostáváme také v jeho rodném jazyce, tedy kannadsky, což je jeden z indických jazyků, na dalším z obrázků můžete vidět ukázku jeho podivuhodného písma.Děti k "adopci" vybírá ze zemí třetího světa Arcidiecézní charita. Máte-li zájem se o této činnosti dozvědět více, najeďte si na web www.adopcenadalku.cz.

téma adopce na dálku


ADAM.CZ (www.adam.cz.cz) - zpravodajský a informační servis sdružení dětí a mládeže
Adresa článku: http://www.adam.cz/clanek-2013020060-nas-prashanth-opet-poslal-dopis.html

Kliknutím Vytisknout tuto stránku