Náš adoptivní syn Prashanth

| Autor: Michala K. Rocmanová | Rubrika: představujeme | Vydáno dne: 2. 1. 2011 |

Adoptivní syn České rady dětí a mládeže Prashanth z IndieJe tomu právě čtyři roky, co jsme našeho indického adoptivního syna Prashantha na těchto stránkách představovali...
(Píši-li "syna", rozuměj tím, milý čtenáři, dítko z "adopce na dálku", píši-li "našeho", tedy proto, že jej adoptovala Česká rada dětí a mládeže - viz článek na Adamu..., pozn. red.)
Tehdy bylo Prashanthovi třináct, teď mu bude 18 let. Dospěl, jak je vidět i z fotografie. Průběžně nám posílal dopisy se svými studijními výsledky, se zprávami o tom, jak ho baví sporty, anebo v kterých předmětech mu to moc nejde. Také psal, jak pomáhá rodičům na malém hospodářství.

Každoročně na předvánoční večeři, kde se tradičně scházejí šéfové a náčelníci dětských a mládežnických spolků se zástupci MŠMT a státní správy, se vybral základní obnos, který stačil na roční studium chlapce na škole Matky Terezy. Stalo se tak i loni 14. prosince večer v Praze-Karlíně. Právě v ten den - jaká shoda okolností - přišel Prashantův vánoční dopis.

Píše v něm mimo jiné:
Zanedlouho naše škola bude slavit svůj svátek a já se na oslavě budu podílet - budeme hrát divadlo - veselohru. Je to smutné, psát, že tento rok je mým posledním na této škole. Příští rok budu muset jít někam dál...
Děkuji mnohokrát za vánoční dárek, za Vaši lásku a podporu. Až vyrostu a budu mít práci, chtěl bych být jako Pavel (Pavel Trantina, bývalý předseda ČRDM, v jehož funkčním období se adopce uskutečnila, pozn. red.).

Prashanth se dál ptá:
Kdy se připravujete na Vánoce? A jak je oslavujete? Chodíte do kostela na mši? My chodíme do chrámu a tam vzdáváme díky. Já když jdu do chrámu, nezapomínám se modlit za Vás, Vaše dobré zdraví a mír mysli.

Tady končím a s vánočním přáním posílám spoustu lásky
Prashanth


Prashanth nám vždy píše kannadsky, což je jeden z indických jazyků, podivuhodným písmem plným kliček a obloučků. Ačkoliv víme, že se Prashanth již několik let učí anglicky, dopisy vždy překládá kdosi ze školy do angličtiny. Tentokrát však Prashanth na konci kudrlinkového dopisu připsal anglicky:
I wish you Happy Christmas & Happy New year 2011 - Přeji Vám šťastné Vánoce a šťastný Nový rok 2011...
Udělal nám tím obrovskou radost!

Děkujeme všem, kdo na Prashanthovo studium přispěli.Děti k "adopci" vybírá ze zemí třetího světa Arcidiecézní charita. Máte-li zájem se o této činnosti dozvědět více, najeďte si na web www.adopcenadalku.cz.

téma adopce na dálku


ADAM.CZ (www.adam.cz.cz) - zpravodajský a informační servis sdružení dětí a mládeže
Adresa článku: http://www.adam.cz/clanek-2011010003-nas-adoptivni-syn-prashanth.html

Kliknutím Vytisknout tuto stránku