Mezinárodní den studentstva 2010 - program přednášek a projekcí na téma školských reforem

| Autor: redakce | Rubrika: PŘEČTĚTE SI | Vydáno dne: 12. 11. 2010 |

Letošní oslavy 17. listopadu – Mezinárodního dne studentstva se ponesou v otevřeně kritickém duchu. Po celé Evropě se studující vyrovnávají s problémy, které jsou si – přes rozmanitost národních kontextů a různorodost systémů vysoké školství – principem podobné.

Snad všechny evropské země usilují o jakousi „reformu terciárního vzdělávání“... Tyto reformy jako by vycházely z jedné dílny. Ve větší či menší míře odrážejí snahu kvantifikovat, změřit a zvážit vzdělávací proces a jeho výstupy, spočítat hodnotu vzdělání a tu pak nechat účastníky vzdělávání zaplatit.

Považujeme za důležité vystavit tyto – často bez diskuse přijímané – principy reforem důkladné kritice. Studentská komora Rady vysokých škol si vás dovoluje pozvat na program oslav Mezinárodního dne studentstva. Sled přednášek, diskusí, filmových projekcí a dalších akcí se uskuteční ve dnech 15. – 17. listopadu v Praze.
Více o programu najdete na:

http://skrvs.cz/index.php?aid=1108#3

http://skrvs.cz/index.php?aid=1108


ADAM.CZ (www.adam.cz.cz) - zpravodajský a informační servis sdružení dětí a mládeže
Adresa článku: http://www.adam.cz/clanek-2010110028-mezinarodni-den-studentstva-2010-program-prednasek-a-projekci-na-tema-skolskych-reforem.html

Kliknutím Vytisknout tuto stránku