Plzeňští skauti zvou holky a kluky na Drakiádu

| Autor: Junák - český skaut - ORJ Plzeň | Rubrika: pozvánky | Vydáno dne: 7. 10. 2010 |

Drakiádu pořádají skautské oddíly každý podzim Plzeňští skauti ze střediska STOPA zvou v neděli 10. října 2010 širokou veřejnost na již tradiční podzimní pouštění draků nad Hradištěm. Holky a kluci budou moci během dopoledne soutěžit o dort s vlastnoručně vyrobenými draky, u kterých se bude hodnotit nejen jejich vzhled, ale i letové vlastnosti. Drakiáda bude zahájena v 9.30 hodin na hřišti u skautských kluboven v blízkosti křižovatky Plzeňské cesty a Kostincovy ulice na Slovanech. Kromě pouštění draků na všechny účastníky čeká řada her a soutěží.

Od 9.30 do 10 hodin mohou holky a kluci přihlašovat do soutěže svépomocně vyrobené draky jakékoliv velikosti a konstrukce. Návod na výrobu draků mohou snadno najít například na Internetu. Po 10. hodině proběhne vyhodnocení soutěže ve vzhledu, provedení a pomalování draků a zájemci se budou moci zapojit do různých dalších her a soutěží, které si pro ně skauti připravili. Čekají na ně provazové lávky, obří trampolína, běh na lyžích pro dvojice, přetahování, lovení rybiček, závody s kopýtky nebo hody na cíl. V 10.30 hodin bude zahájena soutěž v létání draků na neobdělaném poli nad Hradištěm, kam se soutěžící od skautských kluboven společně přesunou. I v této kategorii bude vybrán nejlépe létající drak, který bude odměněn dortem. Oficiální konec akce a vyhlášení výsledků je odhadováno zhruba na poledne. „Doufáme, že nás nezklame počasí a kromě slunce se dočkáme i potřebného větru pro všechny draky. Věříme, že sladké ceny pro vítěze a doprovodný program přilákají mnoho soutěžících, kteří se pak spolu s ostatními budou moci kochat pohledem na létající draky,“ říká o Drakiádě Petr Kuták, její hlavní organizátor a skautský vedoucí.

Junák - svaz skautů a skautek ČR „Jedná se o další prezentaci plzeňských skautů, jejímž cílem je ukázat, co skauti nabízí klukům a holkám ve věku 5-18 let, ať se jedná o pestrý program, příležitost být členem týmu nebo prožívat s kamarády naplno nejrůznější dobrodružství,“ představuje akci Petr Vaněk, předseda plzeňských skautů. „Začátek podzimu je nejlepší doba, kdy přihlásit dítě do skautského oddílu,“ doplňuje Petr Vaněk.


ADAM.CZ (www.adam.cz.cz) - zpravodajský a informační servis sdružení dětí a mládeže
Adresa článku: http://www.adam.cz/clanek-2010100016-plzensti-skauti-zvou-holky-a-kluky-na-drakiadu.html

Kliknutím Vytisknout tuto stránku