Skauti zvou na závody: Projeďte napříč Prahou, přes tři jezy!

| Autor: Junák - český skaut | Rubrika: pozvánky | Vydáno dne: 27. 9. 2010 |

Závod vodních skautů Napříč Prahou - Přes tři jezy (foto Václav Štěpán) Seakajaky, pramice, ale možná i vodník a jiné maškary. Právě to můžete vidět v úterý 28. 9. 2010 v Praze na Vltavě. Již více než 80 let při závodu „Napříč Prahou – přes tři jezy“ zaplňují řeku lodě vodních skautů a veřejnosti. Právě veřejnosti je akce otevřena – každý má výjimečnou příležitost sjet jinak zavřené pražské jezy. Divácky nejzajímavějším místem je Karlův most, hlavní závod bude projíždět mezi 10.30 a 12.00.

Trasa vede historickým jádrem hlavního města se startem na Císařské louce a cílem na Štvanici, délka je 6,5 km. Na trati se překonávají vorové propusti Šítkovského jezu u Jiráskova mostu, Staroměstského jezu u Karlova mostu a Helmovského jezu v Holešovicích. Helmovský jez drží republikový primát nejdelší funkční vorové propusti. Letošní ročník je navíc obohacen o kategorii seakajaků – jediný závod seakajaků v republice. Zcela otevřená je kategorie volné splutí. Veřejnost musí dodržet jen základní bezpečností pravidla jako nošení záchranných vest.

„Při plavbě na lodi si dospělí i děti mohou zkusit, jak je důležité táhnout za jeden provaz – podobně jako ve skautských oddílech. Navíc je to dobrodružství úplně pro každého a dá se zažít jen jednou za rok,“ šéf závodu Jan Fischer.

Kategorie volné splutí se mohou zúčastnit nejen skauti a všichni vodáci, ale i rodiny s dětmi, které si chtějí zkusit sjet netradiční vodácký úsek zajímavým způsobem – na svém jedinečném plavidle, k tomuto závodu vytvořeném nebo na lodi, kterou lze půjčit na místě.

„Pamatuji si na vodníka, loď plnou třicetiletých nemluvňat či dokonce dobrovolně se koupající posádku pramice přímo pod Karlovým mostem v oblecích. Napjatě očekávám, co přinese letošní ročník. K vodáckým závodům a Třem jezům sranda neodmyslitelně patří,“ vzpomíná na 'vodní karneval' Vladimír Cvrček, hlavní kapitán vodních skautů.Junák - svaz skautů a skautek ČR Přihlásit se je možné prostřednictvím webu skaut.cz nebo přímo na místě. Na tomto webu se rovněž dočtete další informace (jako pravidla závodu, či kompletní rozpis jednotlivých kategorií) a můžete si také rezervovat loď pro tuto zážitkovou plavbu.


ADAM.CZ (www.adam.cz.cz) - zpravodajský a informační servis sdružení dětí a mládeže
Adresa článku: http://www.adam.cz/clanek-2010090053-skauti-zvou-na-zavody-projedte-napric-prahou-pres-tri-jezy.html

Kliknutím Vytisknout tuto stránku