Září – měsíc skautů – akce pro 30 tisíc dětí

| Autor: Junák - český skaut | Rubrika: sdružení | Vydáno dne: 19. 9. 2010 |

Junák - svaz skautů a skautek ČRSkauti z více než 250 měst z celé republiky pořádají akce pro veřejnost, které probíhají celý měsíc září. Na děti a jejich rodiče čekají nejen otevřené klubovny a skautský den v zoo, ale i akce ve školních družinách, dobrodružné hry na internetu nebo třeba horolezecká stěna na náměstí.
„Určitě tam s kamarády půjdeme. Jsem zvědavý a chci zažít stejné dobrodružství, které znám z našeho skautského oddílu,“ uvedl třináctiletý skaut Petr Vlach z Berouna.

Září je pro skauty – stejně jako pro školáky – důležitým momentem. Je to začátek nového oddílového roku. „Všechno se rozjíždí na novo a děti se právě v září mohou přidávat do skautských oddílů, kde mají možnost zažít nejen neuvěřitelné dobrodružství, ale především vyrůstat v bezpečném a kamarádském prostředí, podívat se za hranice, sáhnout si na GPSku nebo foťák, naučit se hrát fér a umět pracovat v týmu,“ uvedl Vojtěch Vykouk, sedmadvacetiletý skautský vedoucí z Vršovic.

Skautských akcí se během celého měsíce září zúčastní na 30 000 dětí. Stejný počet dětí už ve skautských oddílech vyrůstá. „Od minulého roku dětí ve skautských oddílech přibylo - díky tomu, že zde nacházejí kamarádství, přitažlivý program a prostředí fair play. Pevná přátelství navázaná právě v oddílech často přetrvávají celý život,“ vysvětluje Josef Výprachtický, starosta Junáka.

Skautské hnutí, které má na celém světě přes 40 milionů členů a prošlo jím přes půl miliardy lidí - mezi Čechy mnoho významných osobností, oslavilo v roce 2007 sto let od začátku své existence.
Získat více informací o skautingu nebo najít nejbližší oddíl v okolí bydliště, může každý rodič v on-line mapě přímo na www.skaut.cz
I letos rodiče mohou najít na některých obchodech skautskou samolepku – v takovém místě pak mohou získat podrobnější informace o skautech.


ADAM.CZ (www.adam.cz.cz) - zpravodajský a informační servis sdružení dětí a mládeže
Adresa článku: http://www.adam.cz/clanek-2010090037-zari-mesic-skautu-akce-pro-30-tisic-deti.html

Kliknutím Vytisknout tuto stránku