Projekt Kecejme do toho – Strukturovaný dialog mládeže se představuje

| Autor: Michala K. Rocmanová | Rubrika: představujeme | Vydáno dne: 30. 8. 2010 |

Z tiskové konference k projektu Kecejme do toho, zleva Jiří Let, Jana Votavová, Jan Husák <i>(foto Michala K. Rocmanová)</i>Představení základních myšlenek projektu Kecejme do toho, seznámení s jeho novými internetovými stránkami a blížící se akce pro veřejnost – to byla klíčová témata tiskové konference, kterou uspořádali představitelé projektu a České rady dětí a mládeže 24. 8. 2010 v dopoledních hodinách v prostorách Evropského domu v Praze.

Základní myšlenky projektu Kecejme do toho přiblížil rozhlasovým posluchačům koordinátor projektu Jan Husák <i>(foto Michala K. Rocmanová)</i> Projekt Kecejme do toho – Strukturovaný dialog mládeže vytváří v České republice prostor, kde mladí lidé mohou vyjadřovat názory na problémy, které se jich týkají. Cílem je podpořit spoluúčast mladých na veřejném životě. Projekt představil jeho koordinátor Honza Husák. „Každý mladý člověk, který bude cítit, že ho něco trápí, bude mít možnost toto téma na webu napsat,“ řekl mimo jiné. Výsledky diskusí budou průběžně zpracovávány a předkládány státním institucím.
„Projekt je zatím omezen na rok, doufáme však, že se osvědčí a bude pokračovat dál,“ dodal Honza Husák.

Aleš Sedláček mluví o projektu Kecejme do toho pro Českou televizi <i>(foto Michala K. Rocmanová)</i> Aleš Sedláček, předseda České rady dětí a mládeže, který tiskovou konferenci k projektu moderoval, připomněl, že někdy i drobná změna v koncepci zákonů či dalších vládních dokumentů může pomoci. „Důležité je, abychom věděli, co do těch koncepčních materiálů přidat, a proto se potřebujeme ptát mladých...“

Jiří Let představil na tiskové konferenci nové webové stránky projektu Kecejme do toho <i>(foto Michala K. Rocmanová)</i> Zbrusu nové webové stránky Kecejmedotoho.cz uvedl Jirka Let. Názorně ukázal, jak fungují, zdůraznil, že je na nich široká možnost diskutovat, hlasovat ve stávajících anketách, anebo dokonce nová témata přidávat... „Je na mladých lidech, aby si web tvořili víceméně sami...,“ řekl. „Pro mladé je důležité, když se chtějí vyjádřit, aby to měli blízko, méně bariér, aby to bylo příjemné, jednoduché, online.“ Mezi žhavá diskusní témata momentálně patří vysokoškolské školné, volby od 16 let, státní maturity či dobrovolnictví. Jirka Let dále upozornil na propojení internetových stránek se sociálními sítěmi Facebook a Twitter.

O projekt Kecejme do toho mají zájem i rozhlasové stanice - Jana Votavová představuje akci Open air <i>(foto Michala K. Rocmanová)</i> S blížící se akcí pro veřejnost Kecejme do toho Open air seznámila přítomné Janina Votavová. Open air se uskuteční již ve čtvrtek 9. září 2010 v Praze 3 v parku Parukářka, kde bude od 15 do 21 hodin připraven zajímavý program. Návštěvníky čeká především řada vystoupení mladých hudebních kapel různých žánrů. Bude tam také prostor pro diskuzi a různé aktivity, jako např. frisbee, výtvarná dílna na téma dialog, žonglování, bubnování, footbag. Akce bude zdarma a tak se může přijít přesvědčit opravdu každý.

Kecejme do toho - strukturovaný dialog mládeže je nový projekt, který má podpořit spoluúčast mladých na veřejném životě <i>(foto Michala K. Rocmanová)</i> Na závěr tiskové konference se mladí realizátoři projektu ocitli pod palbou otázek redaktorů hlavních médií, a tak je naděje, že se díky nim o Kecejme do toho dozví co nejvíc mladých lidí, kteří se budou moci zapojit do diskuse.

projekt Kecejme do toho - strukturovaný dialog mládeže Projekt Kecejme do toho se obecně snaží uvést do praxe tzv. strukturovaný dialog s mládeží jako metodu, kterou se Evropská unie nově snaží prosazovat do procesů spolurozhodování v členských státech. Kromě možnosti zapojit se do diskuse na internetových stránkách projektu budou po celé republice pořádány diskuze a workshopy k různým tématům. Cílem je získat co nejrozmanitější spektrum názorů reprezentující stanoviska mladých lidí v České republice.

crdm Projekt byl finančně podpořen z evropského programu Mládež v akci, z Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR a Zastoupení Evropské komise v České republice.


ADAM.CZ (www.adam.cz.cz) - zpravodajský a informační servis sdružení dětí a mládeže
Adresa článku: http://www.adam.cz/clanek-2010080051-projekt-kecejme-do-toho-strukturovany-dialog-mladeze-se-predstavuje.html

Kliknutím Vytisknout tuto stránku