Skautské příměstské tábory jsou v plném proudu

| Autor: Junák - český skaut - ORJ Plzeň | Rubrika: sdružení | Vydáno dne: 20. 8. 2010 |

Junák - svaz skautů a skautek ČR Během srpna pořádají plzeňští skauti celkem tři příměstské tábory pro děti, které nejsou členy skautských oddílů. Probíhají v okolí skautských kluboven u Seneckého rybníka a jsou otevřeny všem holkám a klukům ve věku od 5 do 11 let. První tábor Putování za strašidly probíhal ve dnech 9.-13. srpna, druhý tábor s názvem Stroj času končí nyní 20. srpna a třetí a poslední UFO tábor zahajuje v pondělí 23. srpna. Na děti čeká každý den celotáborová hra, sport, tvořivé aktivity, hry, soutěže a mnoho legrace. Kapacita všech táborů, celkem asi 180 míst, byla naplněna již na jaře.

„Pro holky i kluky jsme připravili pestrý program plný tvořivých i sportovních aktivit. Nejvíce lákají asi lanové překážky, jízda na lodičkách nebo obří trampolína. Nechybí však také mnoho netradiční her, barvení triček, stopovačka, sportovní olympiáda či výlet do okolí,“ představuje program David Fiedler, vedoucí skautského oddílu Vločka, který příměstské tábory organizuje. „Nejenže holky a kluci poznají na táborech nové kamarády, ale naučí se i mnoho nového a odnesou si nezapomenutelné zážitky,“ doplňuje David Fiedler. Více informací o táborech lze získat na internetových stránkách http://vlocka.skauting.cz/tabor.

Kromě příměstských táborů plzeňští skauti letos pořádali 33 táborů, kterých se zúčastnilo více než 700 dětí, členů plzeňských skautských oddílů. Tábory se konaly nejen v Plzeňském kraji, ale také v kraji Karlovarském, Středočeském nebo na Moravě. Ze skautských táborů děti přijíždějí se schopností postarat se o sebe, umět se prosadit v kolektivu nebo pracovat v týmu. Na skautky i skauty čeká vždy bohatý program s kamarády – sport všeho druhu, tvořivé aktivity, ale třeba i práce v kuchyni. Domů pak odjíždějí s nezapomenutelnými zážitky a pocitem, že se něco nového naučili a dokázali. „Letní tábor je pro všechny členy oddílu završením jeho celoroční činnosti. Děti zde zažívají spousty velkých i malých dobrodružství, ocitají se v jiném světě daleko od rodičů, kde všechno funguje jinak než ve městě. Pro holky i kluky je to velká škola odpovědnosti, samostatnosti a práce v týmu. Ale především samozřejmě velká zábava,“ říká o skautských táborech Petr Vaněk, předseda Okresní rady Junáka Plzeň-město.

Nejen pro holky a kluky, kteří se letos nemohli zúčastnit skautských táborů, připravili skauti na 1.-11. září akci Skauti dětem. Akce s podtitulem dny zábavy a soutěží, proběhne na mnoha místech v Plzni a je určena pro všechny školáky i předškoláky. Na holky a kluky, kteří se nebojí, čekají například lanové překážky, lodičky, večerní procházky se strašidly, skákací síť, trampolína, rukodělné práce, hlavolamy, malování na obličej a mnohé další. Podrobný program všech akcí najdou zájemci na internetových stránkách www.skauting.cz/plzen.

V Plzni se skautingu věnuje více než 1300 dětí i dospělých, kteří se sdružují ve 49 dětských oddílech a šesti klubech dospělých. Skauting nabízí dětem pestrý program a příležitost být členem týmu, prožívat s kamarády život naplno, rozvíjet se a hledat svůj životní směr. Kromě letních táborů a celoroční pestré oddílové činnosti skauti v Plzni například roznášejí o Vánocích Betlémské světlo nebo organizují sbírky Postavme školu v Africe a KAPKA a pořádají mnohé akce pro veřejnost. Skautské hnutí v roce 2007 oslavilo 100 let své existence. Za tu dobu se rozrostlo do 216 zemí světa, má 40 milionů členů a v České republice prošlo skautskými oddíly na půl milionu lidí.


ADAM.CZ (www.adam.cz.cz) - zpravodajský a informační servis sdružení dětí a mládeže
Adresa článku: http://www.adam.cz/clanek-2010080044-skautske-primestske-tabory-jsou-v-plnem-proudu.html

Kliknutím Vytisknout tuto stránku