Králíci - tomíci z oddílu Veverk tábořili na Vysočině

| Autor: Asociace TOM - tn- a -mkr- | Rubrika: sdružení | Vydáno dne: 25. 7. 2010 |

Králíci na Cestě domů - tábor TOM Veverk Brandýs nad Labem„Na Vysočině táboří oddíl tomíků Veverk z Brandýsa nad Labem. A hraje si... no, na ušáky. Že jim to ale sluší, co?“ ukazuje fotky Tomáš Novotný, náčelník tomíků.

Táborníci z oddílu TOM Veverk z Brandýsa nad Labem se vydali na letošním táboře na Dalekou cestu.

„Táborový program je jako každoročně náročný a nabitý. Není chvíle, kdy by se něco nedělo. Taky po táboře jsou nejunavenější vedoucí. Ale je super, že to děcka baví,“ říká Petra Ch., dnes již dospělá členka oddílu, která se na táboře byla aspoň podívat.

Králíci na Cestě domů - tábor TOM Veverk Brandýs nad LabemKrálíci na Cestě domů - tábor TOM Veverk Brandýs nad Labem Román Daleká cesta za domovem vypráví příběh skupiny divokých králíků, kteří odejdou ze své ohrožené kolonie, aby našli bezpečné místo pro založení nového domova. Tito králíci používají vlastní jazyk, mají dokonce vlastní poezii a mytologii.

Naši „králíci“ mluví svou řečí docela obstojně a ohromně je to nadchlo. V jazyku „Lapin“ máme psaný i program dne a jídelníček. Nečastěji je po tábořišti slyšet asi slovo „flay“ (vyslov: flej), které znamená jídlo a jeho odvozeniny,“ dodává s úsměvem Petra.

Na tábor zavítal mimo jiné také Jan Hrubec zvaný Judyn, aby zahrál pohádku k narozeninám vedoucímu oddílu Veverk Jiřímu Chourovi. Jirka Chour je dlouholetý redaktor a výtvarník Tomíka - časopisu Asociace TOM a tvůrce kreslených seriálů o veverku Joachymovi a jeho kamarádech.

Judyn a jeho loutkové divadlo (Asociace TOM)
Judynovo loutkové divadlo (Asociace TOM)
Výtvarník Jiří Chour a loutkář Jan Hrubec-Judyn (A-TOM)
Seznamte se: veverk Joachym na táboře TOM Veverk Brandýs nad Labem

TOM Veverk Brandýs nad Labem foto Tomáš Novotný

Daleká cesta za domovem (anglicky Watership Down, 1972) je první a zároveň i nejúspěšnější román britského spisovatele Richarda Adamse. Kniha je pojmenována po kopci Watership Down v anglickém hrabství Hampshire, kde Adams vyrůstal.


ADAM.CZ (www.adam.cz.cz) - zpravodajský a informační servis sdružení dětí a mládeže
Adresa článku: http://www.adam.cz/clanek-2010070049-kralici-tomici-z-oddilu-veverk-taborili-na-vysocine.html

Kliknutím Vytisknout tuto stránku