Vyzýváme všechny nově zvolené poslance, aby nepodlehli tlaku hazardní lobby a neprodleně přijali novelu zákona o loteriích, řekl Liška

| Autor: redakce | Rubrika: PŘEČTĚTE SI | Vydáno dne: 14. 6. 2010 |

Prezident Václav Klaus ve středu vetoval novelu zákona o loteriích, která byla i přes velký tlak provozovatelů hazardu schválena v předvolebním období. Novela přiznávala obcím důležitou pravomoc regulovat na svém území všechny loterie, včetně videoloterijních terminálů (VLT). VLT nejenže tvoří v současné době největší část herních zařízení v obcích, ale přináší také nejvíce problémů.
Václav Klaus argumentuje mimo jiné tím, že novela byla přijata spíše jako předvolební argument. Strana zelených s tím zásadně nesouhlasí a vyzývá nově zvolené poslance k rychlému řešení regulace hazardu a svěření pravomocí omezovat hazard (včetně VLT) městům a obcím.

Gambling ohrožuje nejenom samotného gamblera, ale i jeho děti, rodinu, přátele a zaměstnavatele. Podle různých zdrojů jeden gambler negativně ovlivní životy dalších 12 - 15 lidí ve svém okolí. Je třeba si jasně uvědomit, že gamblerství je stejně nebezpečnou pastí jako závislost na drogách.

Více na:
http://www.osnoviny.cz/zeleni-klaus-jde-na-ruku-hazardu
nebo na:
http://www.adam.cz/clanek-2008060031-petici-proti-hazardu-podepsala-prvni-tisicovka-lidi.html


ADAM.CZ (www.adam.cz.cz) - zpravodajský a informační servis sdružení dětí a mládeže
Adresa článku: http://www.adam.cz/clanek-2010060033-vyzyvame-vsechny-nove-zvolene-poslance-aby-nepodlehli-tlaku-hazardni-lobby-a-neprodlene-prijali-novelu-zakona-o-loteriich-rekl-liska.html

Kliknutím Vytisknout tuto stránku