Nechte si umýt sklo a přispějte tak na pomoc nemocným leukémií

| Autor: Junák - český skaut | Rubrika: představujeme | Vydáno dne: 10. 6. 2010 |

Projekt KAPKA - pod heslem „Společně proti leukémii“ umývají skauti okna vozidel na čerpacích stanicích po celé ČR, aby tak pomohli lidem s nemocemi krvetvorby (foto archiv Junáka)O víkendu 11. – 13. června 2010 již podvanácté spojí síly stovky dobrovolníků z řad starších skautů a skautek v rámci akce KAPKA. Pod heslem „Společně proti leukémii“ budou mýt okna vozidel na čerpacích stanicích po celé ČR, aby tak pomohli lidem s nemocemi krvetvorby.

Kapka - humanitární akce na pomoc nemocným leukémií KAPKA 2010 je celostátní humanitární akce probíhající 11. – 13. června 2010, kterou pořádají skauti a Nadace pro transplantace kostní dřeně. Jejím cílem je upozornit veřejnost na problémy lidí postižených nemocemi krvetvorby, na možnost přihlásit se do Českého národního registru dárců dřeně a v neposlední řadě také získat finanční prostředky určené k rozši­řování registru. Pro skauty je akce skutečnou pomocí lidem kolem sebe – aktivně něco dělají pro to, aby věc pomohli změnit k lepšímu.

Během minulých ročníků KAPKY se podařilo skautům a skautkám vybrat již více jak šest milionů korun. „Nemalým dílem přispěl k tomuto výsledku minulý ročník probíhající ve 43 městech, kdy se podařilo shromáždit více jak 600.000 korun. Kapka bude letos probíhat v 39 městech a obcích, ve kterých bude 600 dobrovolníků na více než 100 čerpacích stanicích po celé republice umývat projíždějícím řidičům skla automobilů a nabízet možnost příspěvku do zapečetěných kasiček“, uvádí koordinátor projektu Martin Hájek.

„Kapka pro mě není jen sbírkou na čerpacích stanicích. Myslím, že všichni skauti kteří se jí účastní, by měli mluvit o účelu Nadace pro transplantace kostní dřeně i Českého registru dárců kostní dřeně, protože jde o důležitou věc,“ odpovídá na dotaz proč se do akce zapojuje Petr Sládek, skaut z Blanska

KAPKA je projekt jedinečný tím, že se snaží oslovit širokou veřejnost a vysvětlit důležitost dobrovolníků pro darování kostní dřeně. Zatímco samotnou transplantaci platí zdravotní pojišťovny, vyhledání vhodného dárce – a s tím spojené vytvoření registru potenciálních dárců kostní dřeně – je hrazeno pouze prostředky, které se podaří Nadaci získat od dárců a sponzorů. Cílem KAPKY je oslovení lidí, kteří jsou ochotni se zapsat do Registru dárců kostní dřeně a zároveň získání finančních prostředků na jeho existenci.

KAPKA 2010

Junák - svaz skautů a skautek ČR • Pořadatelé: Junák – svaz skautů a skautek ČR ve spolupráci a Nadace pro transplantace kostní dřeně.

• Podílí se na ní přes 800 skautů ve věku od 15 do 30 let, kteří dohromady za víkend odpracují asi 8 tisíc hodin!

• Probíhá po celé České republice na desítkách čerpacích stanic

• Letošní ročník je již 12. a v předešlých ročnících se celkem vybralo přes 7 miliónů korun

• Více informací o projektu na
www.skaut.cz/kapka
nebo
www.kapkaplzen.webnode.cz

• Více informací o Nadaci pro transplantace kostní dřeně
www.kostnidren.cz/nadace

• Více informací o Českém národním registru dárců dřeně
www.kostnidren.cz/registr

Mediálním partnerem akce je Zelená vlna Českého rozhlasu 1 – Radiožurnál.


ADAM.CZ (www.adam.cz.cz) - zpravodajský a informační servis sdružení dětí a mládeže
Adresa článku: http://www.adam.cz/clanek-2010060022-nechte-si-umyt-sklo-a-prispejte-tak-na-pomoc-nemocnym-leukemii.html

Kliknutím Vytisknout tuto stránku