Koloběžková „24“ - plzeňští skauti zvou na koloběžkovou dvacetičtyřhodinovku

| Autor: Tisková zpráva - ORJ Plzeň | Rubrika: pozvánky | Vydáno dne: 28. 5. 2010 |

Klub koloběhu Plzeň - soutěže pro děti Plzeňští skauti ze střediska STŘELA připravili pro sebe i veřejnost ve dnech 28.-29. května závod koloběžek - Koloběžkovou „24“. Nepřetržitý dvacetičtyřhodinový závod družstev odstartuje v pátek v 18 hodin na cyklostezkách pod Chlumem v Plzni na Doubravce a závodníci se mohou těšit na celkem tři značené tratě. Závod je určen pro všechny ty, kteří si chtějí vyzkoušet jízdu na koloběžce a zažít něco neobvyklého.
Na koloběžkách si může zajezdit i nezávodní veřejnost, zváni jsou proto nejen odvážní sportovci, ale také diváci nejrůznějšího věku, kteří chtějí poznat, jak to sviští na závodních koloběžkách.

Koloběžková 24 - Plzeň 2010 Závod se pořádá pod záštitou plzeňského skautského střediska Střela, organizuje ho Jakub Mareš a Dana Singerová za podpory PSP – Klubu koloběhu Plzeň. Zázemí závodu naleznou účastníci či diváci u skautských kluboven pod Chlumem – v blízkosti záchranné stanice ptactva.

„Pro závodníky jsme připravili celkem tři značené tratě, které se budou pravidelně, ale i nepravidelně střídat. Soutěží družstva o maximálně osmi členech. Jejich členové se v týmu podle vlastních sil a strategie střídají, vyhrává ten tým, který za 24 hodin urazí nejvíce závodních kol, tedy nejdelší vzdálenost,“ představuje systém závodu Jakub Mareš, jeden z pořadatelů.

„Cílem závodu je zvítězit nad sebou, zažít něco navíc, spojit síly týmu a překonat opravdovou výzvu v podobě nepřetržitého jednodenního koloběhu. Vedle desítek jiných akcí, které skauti v Plzni pořádají, chceme závodem přilákat ke sportu a k aktivnímu trávení volného času,“ láká na cyklostezky pod Chlumem Dana Singerová. „Po podzimním zkušebním závodě jsme si dokázali, že dvacetičtyřhodinový koloběh je opravdovou výzvou, která ale jde zdolat. Člověk ze sebe musí vymáčknout pěkný kus odvahy a síly, navzájem se v týmu motivovat a podporovat. Na podzim se tehdy zúčastnily tři družstva nadšencům a atmosféra závodu byla ohromná,“ komentuje Dana Singerová. „Závodili v podstatě všichni přítomní, postupně se nechali strhnout i mnozí diváci. Na trati kroužili závodníci od patnácti do šedesáti let,“ vzpomíná Jakub Mareš, který se jako pořadatel zapojil také přímo do závodění.

Přihlášky, pravidla a další informace o závodu lze nalézt na internetových stránkách www.strela.skauting.cz/kolobezkova24_2009

Junák - svaz skautů a skautek ČR V Plzni se skautingu věnuje více než 1300 dětí i dospělých, kteří se sdružují ve 49 dětských oddílech a šesti klubech dospělých. Skauting nabízí dětem pestrý program a příležitost být členem týmu, prožívat s kamarády život naplno, rozvíjet se a hledat svůj životní směr. Kromě letních táborů a celoroční pestré oddílové činnosti skauti v Plzni například roznášejí o Vánocích Betlémské světlo nebo organizují sbírku Postavme školu v Africe a pořádají mnohé akce pro veřejnost. Skautské hnutí v roce 2007 oslavilo 100 let své existence. Za tu dobu se rozrostlo do 216 zemí světa, má 40 milionů členů a v České republice prošlo skautskými oddíly na půl milionu lidí.


ADAM.CZ (www.adam.cz.cz) - zpravodajský a informační servis sdružení dětí a mládeže
Adresa článku: http://www.adam.cz/clanek-2010050075-kolobezkova-24-plzensti-skauti-zvou-na-kolobezkovou-dvacetictyrhodinovku.html

Kliknutím Vytisknout tuto stránku