Podepsal i kníže

| Autor: - (ton) | Rubrika: ČLÁNKY | Zdroj: -maj-, Vydáno dne: 27. 5. 2010 |

Předseda TOP09 Karel Schwarzenberg si pročítá text Memoranda o podpoře sdružení dětí a mládeže. (Foto Tomek Hurt)Předseda TOP O9 podepsal jako poslední v sérii stran majících reálnou šanci pro vstup do sněmovny memorandum České rady dětí a mládeže (ČRDM). Podpis předsedy ČRDM Aleše Sedláčka a Karla Schwarzenberga je ale tentokrát na pozměněném memorandu - předseda TOP 09 odmítl závazek v tom smyslu, že bude-li mít na chod státu zásadní vliv, pokusí se zachovat financování ve stejné výši, jako je tomu dosud. Předseda Karel Schwarzenberg odůvodnil svůj postoj tím, že v době obrovského státního dluhu nemá nikdo mít své peníze jisté...

Při podpisu memoranda (zleva): koordinátor skupiny Stát Tomáš Novotný, předseda ČRDM Aleš Sedláček a předseda TOP09 Karel Schwarzenberg (Foto Tomek Hurt)Setkání proběhlo v Tyršově domě 26. května 2010, za Českou radu dětí a mládeže se ho zúčastnili ještě Tomáš Novotný a Tomek Hurt.
Memorandum týkající se podpory činnosti dětských a mládežnických sdružení signovali ještě před TOP09 představitelé Strany zelených, KDU-ČSL, ODS, ČSSD a Věcí veřejných.


ADAM.CZ (www.adam.cz.cz) - zpravodajský a informační servis sdružení dětí a mládeže
Adresa článku: http://www.adam.cz/clanek-2010050071-podepsal-i-knize.html

Kliknutím Vytisknout tuto stránku