Studentské parlamenty z celé Vysočiny se potkají v Jihlavě

| Autor: Eva Fruhwirtová - tisková zpráva Commservis.com s. r. o. | Rubrika: ČLÁNKY | Zdroj: -maj-, Vydáno dne: 19. 5. 2010 |

Bambiriáda 2010 - logoVe čtvrtek 20. května 2010 se v Jihlavě (Magistrát města Jihlava, Masarykovo náměstí 97/1) od devíti hodin setkají studentské parlamenty a mládežnické organizace z celé Vysočiny. Tématem letošního setkání je aktivní občanství a život v demokratické společnosti. Studenti si navzájem představí svoji činnosti a poté se společně zúčastní expertních workshopů, které připravilo občanské sdružení Hodina H.

občanské sdružení Hodina H„Na Vysočině velmi úzce spolupracují studentské parlamenty z Pelhřimova, Třebíče, Jihlavy a Dobronína. V současné době se také připojují parlamenty z Telče, Humpolce, Velkého Meziříčí, Větrného Jeníkova a dalších obcí,“ přibližuje koordinátorka Iva Havlíčková z pořádajícího sdružení a dodává, že toto setkání probíhá každý rok v rámci Bambiriády a vždy je zaměřené na jiné téma.
Síť dětských a mládežnických parlamentů začala na Vysočině fungovat zhruba před sedmi lety a dnes fungují na úrovni měst, škol a mládežnických organizací v mnoha městech a obcí na Vysočině. Tito studenti se zajímají o dění kolem sebe, komunikují s volenými zástupci a podílí se na veřejném životě.

Program:

Zahájení
Prezentace účastníků (stručný přehled činnosti)
Vstup na téma „Politika mládeže“
Prezentace projektu „INFLUENCE, don´t be influenced“ (OVLIVŇUJ, nebuď ovlivňován)
Vstup na téma „Zastupitelská a participativní demokracie“
Workshopy ve skupinách na téma particace a život v demokratické společnosti
Prezentace výstupů
Ukončení setkání


ADAM.CZ (www.adam.cz.cz) - zpravodajský a informační servis sdružení dětí a mládeže
Adresa článku: http://www.adam.cz/clanek-2010050051-studentske-parlamenty-z-cele-vysociny-se-potkaji-v-jihlave.html

Kliknutím Vytisknout tuto stránku