Hledá se cvičené káně Karol, prosíme, pomozte

| Autor: Eva Havlíčková - Hodina H | Rubrika: sdružení | Vydáno dne: 14. 5. 2010 |

Slovenská skupina, která předvedla přehlídku sokolnictví na pelhřimovském náměstí v úterý 11. května, ztratila jednoho dravce, káně Karola.
Pokud ho někdo v okolí Pelhřimova či přímo v Pelhřimově uvidíte, kontaktujte prosím Hodinu H na telefon 602 864 837.

Děkujeme.Káně se ztratilo při akci související s následující zprávou:

Hodina H má světový rekord
Občanské sdružení Hodina H z Pelhřimova překonalo světový rekord v přeletu orla stepního nad davem ležících lidí. Hodina H z Pelhřimova ve spolupráci s organizací ACD La Hoya ze Španělska, A-net Youthforum ze Švédska a Základní školou Maxmiliána Hella Štiavnické Bane ze Slovenska vytvořilo světový rekord.
Celkem 462 osob ze základních, středních škol a dokonce i jedné mateřské školy z Pelhřimova leželo na pelhřimovském náměstí dnes v úterý 11. května dopoledne. Všichni zúčastnění vytvořili řadu od Zámku pánů z Říčan až k Jihlavské bráně, která měřila 247 metrů. Rekord se konal v rámci mezinárodní výměny mládeže Kiss of nature podpořené programem Mládež v akci. Jak celý rekord probíhal? Na pokyn organizátorů si celý dav lehnul , sokolnice ze slovenské delegace vypustila orla stepního od Zámku pánů z Říčan a orel přeletěl ladným pohybem nad všemi ležícími až k dalšímu sokolníkovi ze slovenské delegace u Jihlavské brány.
Rekord byl oficiálně zkontrolován zástupci Agentury Dobrý den. Vše proběhlo tak, jak mělo, rekord byl úspěšně překonán, a tak můžeme jen pogratulovat občanskému sdružení Hodina H z Pelhřimova a jeho parterům ze zahraničí. Velký dík také patří všem pelhřimovským školám a Zdravému Městu Pelhřimov.


ADAM.CZ (www.adam.cz.cz) - zpravodajský a informační servis sdružení dětí a mládeže
Adresa článku: http://www.adam.cz/clanek-2010050036-hleda-se-cvicene-kane-karol-prosime-pomozte.html

Kliknutím Vytisknout tuto stránku