2000 sazenic stromků rozdají skauti v Praze – Vyrůst mezi stromy – na Náměstí Míru vyroste les

| Autor: Junák - český skaut | Rubrika: pozvánky | Vydáno dne: 22. 4. 2010 |

Vyrůst mezi stromy - akce Junáka - svazu skautů a skautek ČR na podporu sázení stromů Na Den země 22. dubna v 15.00 hodin vyroste na Náměstí Míru v Praze les. Skauti tak zahájí akci „Vyrůst mezi stromy“, v rámci které budou na několika místech v Praze rozdávat sazenice stromů. Skauti a skautky akcí chtějí podpořit životní prostředí a připomenout Den země.

Zahájení celé akce proběhne v 15.00 hodin na Náměstí Míru, které se díky asi 500 stromkům promění v obrovský les. Lidé také budou moci na velký model stromu nalepit svůj symbolický list, na který mohou napsat vzkaz ostatním Pražanům. Sazenice se také v 18 hodin objeví jako náklad na kolech účastníků Velké jarní cyklojízdy.

Junák - svaz skautů a skautek ČR (logotyp) Sazenici stromku, kterou si lidé odnesou, mohou následně podle přiloženého návodu zasadit na své zahradě, nebo se podívat, kde je doporučeno a povoleno v Praze stromy sázet. Navíc mohou strom vyfotografovat a jeho fotku nahrát na web projektu www.vyrustmezistromy.cz, kde se zobrazí v on-line mapě. Na webu se průběžně budou objevovat návody na to, jak o strom pečovat apod.

„Do projektu Vyrůst mezi stromy se zapojujeme, protože nám přijde důležité, aby si lidé stále uvědomovali, že i ve městě je příroda důležitou hodnotou,“ popisuje smysl projektu David Yilma, vedoucí skautského oddílu z Vinohrad. „Některé skautské oddíly se zapojují právě tak, že v blízkosti své klubovny nějaký strom zasadí. Nejen že se tím zapojí do zlepšení svého okolí, ale také mohou sledovat, jak strom roste,“ dodává.

Vyrůstat mezi stromy budou také účastníci Velké jarní cyklojízdy pořádanou sdružením Auto*Mat. V 18 hodin totiž stromky od skautů na náměstí Jiřího z Poděbrad naloží přímo na svá kola a budou s nimi projíždět Prahou. Skauty a skautky se stromky můžete najít od 15 hodin u stanic metra Anděl, Náměstí Míru, Flora, Skalka, Roztyly nebo Lužiny.

www.vyrustmezistromy.cz

Junák - svaz skautů a skautek ČR Skautské hnutí, které má na celém světě přes 40 milionů členů a prošlo jím přes půl miliardy lidí, mezi Čechy mnoho významných osobností, oslavilo v roce 2007 sto let od začátku své existence.


ADAM.CZ (www.adam.cz.cz) - zpravodajský a informační servis sdružení dětí a mládeže
Adresa článku: http://www.adam.cz/clanek-2010040053-2000-sazenic-stromku-rozdaji-skauti-v-praze-vyrust-mezi-stromy-na-namesti-miru-vyroste-les.html

Kliknutím Vytisknout tuto stránku