Druhý ročník festivalu Krkonošského umělecko-mediálního festivalu (KUMF) bude věnován mladým talentům

| Autor: Radio Kulíšek - Jana Tauchmanová | Rubrika: pozvánky | Vydáno dne: 17. 3. 2010 |

1. Krkonošský umělecko–mediální festival - 2009 Ve Společenském domě Jilm v Jilemnici proběhne 2. Krkonošský umělecko–mediální festival. Zájemci se mohou přihlašovat do konce března 2010.
Víkendový praktický vzdělávací program, jehož druhý ročník se uskuteční 24. – 25. dubna 2010, nabídne mladé generaci umělecké a mediální workshopy, které si zájemci o konkrétní činnost sami vyberou. Děti a mládež se pod vedením profesionálních lektorů seznámí s rozhlasovým a televizním zpravodajstvím, moderováním, muzikálem, filmovým zákulisím, světem fotografie a tancem. Vyvrcholením projektu bude hodinový galaprogram pro širokou veřejnost, jehož spolutvůrci se stanou děti a mladí lidé z jednotlivých dílen.

1. Krkonošský umělecko–mediální festival - 2009 „Pokud bych měl úspěšný krkonošský festival přiblížit podrobněji, tak mohu říct, že tvořivé dílny povedou rozhlasoví a televizní moderátoři, herci, režiséři, produkční, televizní kameramani, filmoví tvůrci, zkušení fotografové a tanečníci. Účastníci se setkají se známými jmény z televizí, rádií a filmů. Letošní ročník jsme pracovně nazvali mládežnickým, což znamená, že převážná část lektorů budou mladí lidé, kteří předají své znalosti a zkušenosti zájemců v mladém věku. Stejně jako loni, vystoupí z galaprogramu známé tváře. Už nyní mohu prozradit, že se představí například dívčí skupina Diamond cats, kterou tvoří zpěvačky a tanečnice z bývalé kapely 5 Angels. Veškeré informace včetně přihlášky najdete na www.kumf.cz,“ řekl jeden z organizátorů festivalu Petr Ticháček.

Krkonošský umělecko–mediální festival Na první Krkonošský umělecko – mediální festivalu přijelo v říjnu 2009 do Jilemnice téměř sedmdesát účastníků nejen z Krkonoš, ale také například z Prahy, Pardubic, Ostravy nebo Brna. Patronem se stal Miroslav Šimůnek – představitel prince z pohádky Z pekla štěstí a moderátor finále Miss České republiky. V galaprogramu vystoupila Kamila Nývltová – Kleopatra a Angelika ze stejnojmenných muzikálů pražských divadel. Filmový dokument z průběhu Krkonošského umělecko - mediálního 2009 a snímek „Hraj dál“, který natočil filmový štáb, jsou k vidění na www.radio-kulisek.cz a www.kumf.cz.


ADAM.CZ (www.adam.cz.cz) - zpravodajský a informační servis sdružení dětí a mládeže
Adresa článku: http://www.adam.cz/clanek-2010030047-druhy-rocnik-festivalu-krkonosskeho-umeleckomedialniho-festivalu-kumf-bude-venovan-mladym-talentum.html

Kliknutím Vytisknout tuto stránku