V Opočně skauti a skautky šili a zdobili panenky pro UNICEF

| Autor: Iva Vulasová - Junák - svaz skautů a skautek ČR | Rubrika: sdružení | Vydáno dne: 15. 3. 2010 |

V Opočně šili skauti a skautky panenky pro UNICEFV neděli 28. února 2010 se v opočenské knihovně sešli místní skauti a skautky, aby zhotovili charitativní panenky pro UNICEF. Zvolili jsme tento únorový termín záměrně, neboť 22. 2. slaví skauti na celém světě Den zamyšlení. Téma letošního ročníku zní „Společně můžeme ukončit extrémní chudobu a hlad“. A my pomáhat chceme, a proto jsme tyto oslavy spojili právě s šitím panenek.

Panenka pro UNICEF, která pomůže při očkování dětí v rozvojových zemích, je od skautů a skautek z Opočna S dětmi přišlo i pár maminek a obě paní knihovnice. Dětské oddělení se rázem proměnilo ve velkou šicí dílnu. Nejprve bylo nutné panenky podle střihu ušít, a právě s tím pomohly maminky. Děti si pak stříhaly z látek oblečky, z kupy donesených vln vybíraly a tvořily vlásky. Někdo pletl copy, jiný panence zhotovil krátký sestřih. Dva šicí stroje se ani na chvíli nezastavily.

Panenka pro UNICEF, která pomůže při očkování dětí v rozvojových zemích, je od skautů a skautek z Opočna Nakonec každý namaloval podle své předlohy panence usměvavý obličej a dal jí jméno. Panenky si můžete prohlédnout na skautské charitativní akci „Děti dětem“ v sobotu 20. března 2010 v Kodymově národním domě v Opočně a poté je dopravíme do Českého rozhlasu v Hradci Králové.

Skautky z Opočna při šití panenek pro UNICEF Český rozhlas Hradec Králové navázal na projekt organizace UNICEF „Adoptuj panenku a zachráníš život dítěti“ a svým projektem MISS PANENKA dále propaguje a podporuje šití panenek pro UNICEF. Smyslem je získat prostředky pro celosvětové očkovací programy, které každý rok zachrání život milionům dětí, a to za použití symbolu, který znají všechny děti na světě – panenky. Každá představuje skutečné dítě, které bude v rámci očkovací kampaně UNICEF v rozvojových zemích proočkováno proti šesti hlavním dětským chorobám (spalničkám, záškrtu, černému kašli, tetanu, tuberkulóze a dětské obrně).

Junák - svaz skautů a skautek ČR

ADAM.CZ (www.adam.cz.cz) - zpravodajský a informační servis sdružení dětí a mládeže
Adresa článku: http://www.adam.cz/clanek-2010030044-v-opocne-skauti-a-skautky-sili-a-zdobili-panenky-pro-unicef.html

Kliknutím Vytisknout tuto stránku