Thinking day – Den zamyšlení

| Autor: Junák - český skaut | Rubrika: sdružení | Vydáno dne: 22. 2. 2010 |

logo Thinking Day 22. února slaví už více než 80 let 40 milionů skautů a skautek na celém světě Den zamyšlení – „Thinking day“. V posledních letech se tento den stal nejen oslavou velkého skautského svátku, ale také ohlédnutím za okolním světem. Letošním tématem je „Společně můžeme ukončit extrémní chudobu a hlad“.

„Den zamyšlení vnímáme především jako příležitost ukázat dětem svět jinýma očima. Právě díky hrám s globální tematikou mají děti šanci nahlédnout do jiných zemí a zjistit, jak se v nich žije, jaké mají problémy. To jim pomáhá nejen pochopit obyvatele jiných zemí, ale také zamyslet se nad globálními problémy lidstva, vědět, jak pomoci i kde najít informace,“ uvedla Veronika Horová, zahraniční zpravodajka Junáka.

Dvaadvacátý únor se stal velkým skautským svátkem a všichni skauti na celém světě se otevírají celému světu. Právě zde využívají svoje kontakty na skauty z jiných zemí, které získali na různých mezinárodních akcích, jako třeba jamboree – mezinárodní setkání skautů. To všechno napříč národy, etniky, přes hranice států i náboženství.
22. února je nejen datem narození prvního skauta na světě – zakladatele světového skautingu sira Roberta Baden-Powella – ale ve stejný den, i když o 32 let později, se narodila pozdější světová šéfka skautek a také Powellova žena Olave.

Junák - svaz skautů a skautek ČR Skautské hnutí, které má na celém světě přes 40 milionů členů a prošlo jím přes půl miliardy lidí, mezi Čechy také mnoho významných osobností, oslavilo v roce 2007 sto let od začátku své existence. Právě nyní, v roce 2010, začínají celosvětově tříleté oslavy dívčího skautingu, který oficiálně vznikl v roce 1910.


ADAM.CZ (www.adam.cz.cz) - zpravodajský a informační servis sdružení dětí a mládeže
Adresa článku: http://www.adam.cz/clanek-2010020047-thinking-day-den-zamysleni.html

Kliknutím Vytisknout tuto stránku