V lednu vydalo občanské sdružení Boii novou publikaci o Keltech

| Autor: Anna Frantalová | Rubrika: knihovnička | Vydáno dne: 17. 2. 2010 |

Knihu Putování za Kelty na Chrudimsku vydalo sdružení BoiiKniha s názvem Oppidum České Lhotice aneb Putování za Kelty na Chrudimsku je určena především dětem a mládeži. Kromě populárně-naučných textů o době laténské přináší čtenářům také historické testíky, v nichž si mohou ověřit své znalosti a celou řadu barevných ilustrací.
Knihu si můžete objednat přímo v IC Nasavrky nebo zakoupit v knihkupectví Kosmas či Luxor.
Přejeme Vám příjemné čtení!

Občanské sdružení BOII Publikace je určena především žákům základních a středních škol. Jejím hlavním tématem je obecná charakteristika keltské civilizace a kultury. Jednotlivé fenomény jsou demonstrovány na příkladech nálezů a lokalit z území Chrudimska a Pardubicka. Velká část knihy je pak věnována jedinému východočeskému oppidu, oppidu České Lhotce. Za každou kapitolou následuje několik otázek a úkolů, na nichž si čtenář prověří právě nabyté znalosti. Text je doprovázen barevnými ilustracemi, zachycujícími rozličné obrazy ze života Keltů, nechybí ani slovníček základních pojmů nebo doporučená literatura k dalšímu studiu.

ADAM.CZ (www.adam.cz.cz) - zpravodajský a informační servis sdružení dětí a mládeže
Adresa článku: http://www.adam.cz/clanek-2010020038-v-lednu-vydalo-obcanske-sdruzeni-boii-novou-publikaci-o-keltech.html

Kliknutím Vytisknout tuto stránku