Uskuteční se mše s inaugurací nového duchovního správce Kolpingova díla

| Autor: Kolpingovo dílo ČR - tisková zpráva | Rubrika: ČLÁNKY | Zdroj: -maj-, Vydáno dne: 27. 11. 2009 |

P. František V sobotu 5. prosince 2009 se od 9,30 uskuteční slavnostní mše svatá v bazilice Nanebevzetí Panny Marie a svatého Mikuláše ve Žďáře nad Sázavou II., při které proběhne slavnostní inaugurace nového duchovního správce. V této funkci vystřídá P. Františka Fráňu královéhradecký biskup Mons. ThLic. Dominik Duka OP. Centrální duchovní správce Kolpingova díla České republiky P. František "Tišek" Fráňa oznámil při víkendovém Shromáždění členů KDČR v Češkovicích u Blanska dne 7. 11. 2009 své rozhodnutí odstoupit z této funkce. Důvodem byl především věk a zhoršující se zdravotní stav. Otec Tišek působil v této funkci od roku 1995, kdy vystřídal pana opata Víta Bohumila Tajovského, historicky prvního duchovního správce KDČR. Otec Tišek (jak je P. Fráňa nazýván) je tak nerozlučně spjat s obdobím začátků působení Kolpingu v České republice a jeho rozkvětem.

V našich srdcích jistě zůstane navždy obrázek otcovsky vlídného kněze, který celý svůj život zasvětil službě bližním, a především práci s dětmi a mládeží. Členové Kolpingova díla ČR poděkovali P. Františku Fráňovi při svém Shromáždění za jeho působení v této funkci a za vše, co pro Kolping v naší zemi vykonal. Pevně věříme, že se s otcem Tiškem budeme i nadále setkávat, jak to jeho zdravotní stav dovolí, při akcích Kolpingova díla.

Úlohy duchovního správce Kolpingova díla ČR se ujme královéhradecký biskup Mons. ThLic. Dominik Duka OP. (Foto Kolpingovo dílo ČR)Nástupcem P. Františka Fráni se stal královéhradecký biskup Mons. ThLic. Dominik Duka OP. Jedná se v pořadí o třetího duchovního správce Kolpingova díla ČR. Otec biskup s Kolpingovým dílem ČR již delší dobu spolupracuje a je pro nás velkou ctí, že se rozhodl přijmout službu v Kolpingově díle. Například v královéhradecké diecézi v obci Věžnice stojí kaple zasvěcená blahoslavenému Adolphu Kolpingovi. Také při nedávné mezinárodní konferenci v Bratislavě, pořádané mezinárodním Kolpingem k 20. výročí pádu totality ve střední a východní Evropě, byl jedním z hlavních referentů a hostí konference.

Shromáždění členů Kolpingova díla ČR poděkovalo P. Františku Fráňovi za jeho čtrnáctileté působení ve funkci duchovního správce.  (Foto Kolpingovo dílo ČR)Slavení společné mše svaté v sobotu 5. 12. 2009 bude nejen slavnostní inaugurací nového duchovního duchovního správce, ale bude to zároveň příležitost poděkovat veřejně P. Františku Fráňovi za jeho 14 let služby pro rozvoj Kolpingu v České republice. Na slavnostní bohoslužbu jsou pozváni kardinál Miloslav Vlk, brněnský biskup Vojtěch Cikrle, zástupci Kolpingových rodin v České Republice i zahraničí a řada dalších hostí. Pozvání na tuto bohoslužbu přijměte prosím i Vy. S ohledem k termínu konání bude tato slavnostní mše i poutní mší ke svatému Mikuláši. Dne 4. 12. si navíc každoročně připomínáme také datum úmrtí našeho zakladatele, katolického kněze blahoslaveného Adolpha Kolpinga, v roce 1865 a dne 8. 12. zase datum jeho narození v Kerpenu u Kolína nad Rýnem v roce 1813. Naší skromnou slavností se začátek prosince stává novým významným mezníkem v životě Kolpingova díla v České republice, spojený s nástupem nového duchovního správce.


ADAM.CZ (www.adam.cz.cz) - zpravodajský a informační servis sdružení dětí a mládeže
Adresa článku: http://www.adam.cz/clanek-2009110067-uskutecni-se-mse-s-inauguraci-noveho-duchovniho-spravce-kolpingova-dila.html

Kliknutím Vytisknout tuto stránku