Na vánoce dlouhý noce

| Autor: FoS ČR - Marcela Božovská | Rubrika: sdružení | Vydáno dne: 2. 12. 2008 |

Adventní koncert souboru Javor – Lomnice nad Lužnicí Přesně v 17.30 na první adventní neděli, se v jihočeské Lomnici n. Lužnicí rozsvítil vánoční strom a rozeznělo se zvonění všech, kdo přišli na první zvonkový průvod. Slavnostní atmosféru podtrhly několika koledami děti ze souboru Javoráček, které pak vykročily za zvuků rozličných zvonů, zvonků a rolniček v čele průvodu směřujícího do kostela sv. Václava, kde v 18.00 hodin začal první adventní koncert v tomto roce. Adventní koncert souboru Javoráček – Lomnice nad Lužnicí
Před slavnostně naladěným publikem představily lomnické folklorní soubory Javor a Javoráček pásmo lidových koled a zvyků.

Javoráci, velcí i malí, připravují od října svou „koledu“, aby mohli zajet především za svým nejmilejším publikem, za obyvateli seniorských domů a domovů důchodců ve svém okolí. Koledují takto již sedmnáctým rokem a pravidlem se stal závěrečný koncert pro veřejnost v Kulturním domě v Ševětíně. Tentokrát končí svou pouť za lidmi dobré vůle v pátek 19. prosince v 18.00 hodin. Přijďte si také zazpívat a udělat si dobře na duši!?!?


www.souborjavor.cz


ADAM.CZ (www.adam.cz.cz) - zpravodajský a informační servis sdružení dětí a mládeže
Adresa článku: http://www.adam.cz/clanek-2008120003-na-vanoce-dlouhy-noce.html

Kliknutím Vytisknout tuto stránku