Hnutí Brontosaurus připravuje celorepublikové Setkaní dětských oddílů

| Autor: Dalimil Toman - Hnutí Brontosaurus | Rubrika: ostatní | Vydáno dne: 25. 4. 2007 |

Hnutí Brontosaurus - Setkání-Brďo 2006 - sportovní stezkaBrontosauří dětský oddíl Vlkani Mikulčice připravuje již jedenáctý ročník celostátního Setkání dětských oddílů Hnutí Brontosaurus . To proběhne tradičně v jihomoravské obci Mikulčice a přilehlém areálu Národního kulturního památníku Velkomoravské Mikulčice. Termín letošního Setkání je 27. - 29. 4. 2007.

Hnutí Brontosaurus - Setkání-Brďo 2006 - přírodovědná stezkaAkce je pořádána u příležitosti Dne Země a nabízí pestrý program jak dětským oddílům, tak široké veřejnosti z okolí. „Chceme nabídnout tradičně velmi příjemný a programově bohatý víkend, který děti i vedoucí namotivuje do další činnosti pro poznávání a ochranu přírody a životního prostředí,“ říká hlavní organizátor Ctibor Brančík. „Pro děti z oddílů i dobrovolné vedoucí by to měl být svátek spojený s oceněním jejich práce,“ dodává Brančík.

Hnutí Brontosaurus - Setkání-Brďo 2006 - přírodovědná stezkaV rámci Setkání BRĎO vyvrcholí celoroční ekovýchovný program Hnutí Brontosaurus Duhové Střípky. Zakončen bude velkou páteční večerní hrou, v které se bude rozhodovat nejen o výsledcích, ale prý i o tom, jaký bude osud planety Země a zda se jí nechopí zlí „technokraté“.

logo Hnutí BrontosaurusSamotné oslavy Dne Země proběhnou na památníku Velkomoravských Mikulčic v sobotu od 9:00. Po slavnostním nástupu se rozběhnou tradiční „stezky“ plné záludných úkolů, které prověří znalosti a um účastníků o přírodě, ve sportovních výkonech, zručnosti, tábornictví a dalších dovednostech.

Hnutí Brontosaurus - Setkání-Brďo 2006 - vyhlášení výsledkůPoté čeká na ty, kteří se přijdou podívat, také sada přírodovědných i poznávacích exkurzí na zajímavá místa v blízkém okolí, projížďky na lodích apod. Večer pak zaplane táborák, kde budou vyhlášeni nejen vítězové dopoledních stezek, ale také oznámena jména nejlepších ze všech - BRĎáků roku 2007.

Připraven je i program pro rodiče s dětmi - tvořivé dílny, speciální soutěžní cyklostezka a další aktivity. Zaujmout může ochutnávka biopotravin a výrobků z Fair trade obchodu. Hnutí Brontosaurus - Setkání-Brďo 2006 - divadlo Vojty VrtkaV neděli se pak odehraje ve 13:00 v KD Mikulčice divadelní představení kejklíře Vojty Vrtka s názvem Kabinet létajících úžasností, při kterém se malý i velcí nejen dobře pobaví, ale také naučí něco z umění žonglérského.

„V krásném prostředí lužních lesů a nivních luk, kde se akce odehrává, rádi přivítáme každého malého i velkého milovníka přírody... A přijedete-li na kole či jinou přírodě šetrnou dopravou, čeká Vás drobná pozornost,“ zve na akci Ctibor Brančík.

Podrobnosti o Setkání i Brontosauřích dětských oddílech lze najít na www.brdo.brontosaurus.cz
Pořadatelé Setkání: Hnutí Brontosaurus a BRĎO Vlkani

Kontakt: Dalimil Toman
Telefon: 605 763 112
E-mail: sekce.brdo@seznam.cz


ADAM.CZ (www.adam.cz.cz) - zpravodajský a informační servis sdružení dětí a mládeže
Adresa článku: http://www.adam.cz/clanek-2007042503-hnuti-brontosaurus-pripravuje-celorepublikove-setkani-detskych-oddilu.html

Kliknutím Vytisknout tuto stránku