Velikonoční skautská kuřátka v ulicích - letos již pošesté

| Autor: Jan Žáček - Junák - svaz skautů a skautek ČR | Rubrika: pozvánky | Vydáno dne: 6. 4. 2007 |

Velikonoční skautské kuřátko - součást sbírky Pomozte detem!Deset tisíc kuřátek vyrobily do Velikonoc děti ze skautských oddílů. Žluté figurky usazené do skořápky rozdávají v ulicích za příspěvek do kasiček sbírky Pomozte dětem! Skauti tak i v roce svých 100. narozenin, které oslaví v dubnu, pomáhají svým vrstevníkům – dětem postiženým, zanedbávaným či ohroženým. S výtěžkem 598 tisíc korun se loni sbírka Velikonoční skautské kuřátko stala nejvýznamnější součástí sbírkové akce Pomozte dětem!

Každoročně vyrobí tisíce kuřátek nejen skautky, ale i nejmladší světlušky a vlčata.„Velikonoční skautské kuřátko pořádáme již šestým rokem, zapojuje se čím dál víc skautských oddílů. Nejdřív se děti dobře baví při výrobě kuřátek a pak je s kamarády za dohledu dospělých nabízejí lidem v ulicích. Není to žádné teoretizování o tom, že je dobré pomáhat, ale praktická pomoc dětí dětem,“ říká koordinátorka sbírky Michaela Čakrtová.

Velikonoční skautská kuřátka jsou ke koupi od 26. března do Velikonočního pondělí v desítkách měst republiky. Letos se do pořádání skautské sbírky zapojilo celkem šedesát skautských středisek. Při výrobě a prodeji kuřátek skauti každoročně odpracují tisíce hodin dobrovolnické práce. Akce se koná většinou na hlavních třídách měst.

Petra, 11 let, Praha: „Sbírky se s kamarádkami z oddílu účastníme už třetí rok. Je super, že něčím, co nás baví a co samy umíme, můžeme pomoct lidem, kteří jsou stejně staří jako my a opravdu to potřebují.“

Junák - svaz skautů a skautek ČRZa uplynulých pět ročníků sbírky již skauti vybrali víc než jeden milion devět set tisíc korun. Výtěžek letošní sbírky a podrobnosti o průběhu skautské sbírky budou zveřejněny 9. dubna - o Velikonočním pondělí v denním studiu „Pomozte dětem!“ na programovém kanále ČT 1.

Kuřátka i jiné drobné velikonoční dárky dostanou ti, kdo během Velikonoc přispějí do kasiček sbírky Pomozte dětem!„Původně jsme si s dětmi kuřátka vyráběli na velikonoční stůl. Pak jsme přišli na to, že naše kuřátko je podobné tomu sbírkovému, a nabídli jsme spolupráci společnosti NROS, která sbírku Pomozme dětem! organizuje. Od té doby dětské výrobky pomáhají dětem, které to potřebují,“ připomíná původ sbírky vedoucí skautského oddílu v Prostějově Eva Dudíková.


ADAM.CZ (www.adam.cz.cz) - zpravodajský a informační servis sdružení dětí a mládeže
Adresa článku: http://www.adam.cz/clanek-2007040601-velikonocni-skautska-kuratka-v-ulicich-letos-jiz-poseste.html

Kliknutím Vytisknout tuto stránku