Šance najít práci - JOB KLUB!

| Autor: Tisková zpráva - sdružení Proxima sociale | Rubrika: pozvánky | Vydáno dne: 7. 3. 2007 |

logo sdružení Proxima socialeJiž osmý cyklus kurzu „Jak si poradit na trhu práce“ otevírá JOB KLUB v Modřanech občanům, kteří hledají práci.
Kurz bude zahájen 19. dubna 2007 a můžete se ho bezplatně zúčastnit vždy ve čtvrtek od 15.00 hodin po dobu deseti týdnů v Komunitním centru Krok, ulice Rakovského 3138, Praha 12 – Modřany.
Jeho účastníci mohou souběžně navštěvovat i probíhající sedmitýdenní kurz „Základy práce na PC“. Oba kurzy ocení hlavně nezaměstnaní lidé nad 50 let, kteří se dosud nenaučili pracovat s počítačem a tyto nově získané znalosti jim pomohou najít vhodnou práci.

Oba kurzy organizuje třikrát ročně občanské sdružení Proxima Sociale v rámci svého programu Job Klub. „Stalo se mi, že za mnou po ukončení kurzu, přijel s poděkováním pan František, který na naše kurzy dojížděl přes celou Prahu. Jeho příběh je typickým příkladem příběhů našich klientů. Pracoval dvacet let u jedné chemické firmy, která sedm let po revoluci zkrachovala. Panu Františkovi bylo v té době 48 let, jeho znalosti jazykové byly minimální a počítač neovládal vůbec. Od té doby byl střídavě nezaměstnaným nebo příležitostně zaměstnaným. Svým rozhodnutím zlomit „odpor“ k počítačům, se mu podařilo získat stálé zaměstnání, kde mohl uplatnit i svou technickou profesi,“ říká Tomáš Příhoda, který s účastníky kurzu přímo pracuje, a dodává:“ Naše služba je tedy určená občanům, kteří hledají práci, mají zájem rozšířit si své vzdělání a tím zvýšit svou šanci na získání nového zaměstnání.“

logo Komunitního centra KrokSlužby Job Klubu realizované Komunitním centrem Krok jsou součástí projektu Sociální integrace v Praze 12, který je spolufinancován z prostředků Evropského sociálního fondu, ze státního rozpočtu České republiky a z rozpočtu hlavního města Prahy. Více informací o veškeré činnosti občanského sdružení Proxima Sociale, projektu Sociální integrace v Praze 12 najdete na webových stránkách www.proximasociale.cz.

Kontaktní osoby:
Ing. Karolína Puttová, Tomáš Příhoda
Proxima Sociale o.s., Rakovského 3138, Praha 12 – Modřany
tel: 241 770 232, 272 916 482, e-mail: jobklub@proximasociale.czProxima Sociale je občanské sdružení, jehož posláním je úsilí o zvyšování kvality života občanů, podpora jejich možnosti a schopnosti řešit nepříznivé sociální situace. Dle potřeb cílových skupin v místě působení, poskytuje specifické typy sociálních služeb, především komunitního a nízkoprahového charakteru (nízkoprahové zařízení pro děti a mládež, terénní sociální práce, azylové bydlení a poradenství). Usiluje o trvalé zvyšování kvality poskytovaných sociálních služeb.


ADAM.CZ (www.adam.cz.cz) - zpravodajský a informační servis sdružení dětí a mládeže
Adresa článku: http://www.adam.cz/clanek-2007030902-sance-najit-praci-job-klub.html

Kliknutím Vytisknout tuto stránku