Vzniklo Fórum nestátních neziskových organizací

| Autor: redakce | Rubrika: ostatní | Vydáno dne: 1. 3. 2007 |

logo Rady vlády pro neziskové organizaceMinistryně bez portfeje MUDr. Džamila Stehlíková (Strana zelených) informovala o vzniku Fóra nestátních neziskových organizací fungujícím při Radě vlády pro neziskové organizace.
Členy rady jmenovala v minulém týdnu ministryně Stehlíková předsedu ČRDM Pavla Trantinu a člena představenstva ČRDM Romana Málka, jehož navrhla Koalice nevládek Pardubicka.

Fórum by mělo přinášet aktuální a z praxe ověřené informace a podněty přímo od lidí, působících v neziskovém sektoru. První setkání přípravného výboru proběhne 7. března 2007 od 17 hodin v zasedací místnosti budovy Úřadu vlády (Vladislavova 4, Praha 1).

Do fóra je možné se přihlásit přes e-mail NNO@vlada.cz s předmětem Přihláška. Účastníkem či účastnicí fóra se může stát každý člen nebo každá členka, zakladatel nebo zakladatelka nestátní neziskové organizace. Každých 4-5 měsíců bude svoláno setkání účastníků a účastnic fóra s ministryní k aktuálním tématům v oblasti nestátních neziskových organizací.

„Podíl nestátních neziskových organizací na celospolečenském vývoji je již nyní v České republice významný. Ve srovnání s jinými demokratickými zeměmi je však nedostatečný. Jednou z příčin je mnohdy nevyhovující příslušná legislativa a také nedostatečná systémová opatření, která by usnadnila vznik a samotnou existenci občanských iniciativ a nestátních neziskových organizací,“ řekla ministryně Stehlíková.

Doplnila, že legislativní či systémové změny týkající se právě neziskového sektoru nemohou vznikat od stolu, bez spolupráce s těmi, kterých se dotýkají. Právě proto bylo založeno fórum. Důraz na neziskový sektor se Zeleným podařil vnést do programu vlády, i proto byla tato oblast včleněna do agendy resortu bez portfeje, vedeného ministryní Džamilou Stehlíkovou.

S neziskovým sektorem spolupracuje i poslanecký klub Strany zelených.

Zdroj: ICN


ADAM.CZ (www.adam.cz.cz) - zpravodajský a informační servis sdružení dětí a mládeže
Adresa článku: http://www.adam.cz/clanek-2007030201-vzniklo-forum-nestatnich-neziskovych-organizaci.html

Kliknutím Vytisknout tuto stránku