Klub deskových her Vrtule pořádal turnaj ve hře Iglu Pop

| Autor: Ivo Skoček | Rubrika: soutěže | Vydáno dne: 23. 1. 2007 |

Kolik Eskymáčků skrývají malá modrá iglů? To byl úkol pro soutěžící v turnaji Klubu deskových her Vrtule z Valašského Meziříčí. Všichni obři se vrhnou na drobná obydlí a začnou s nimi potřepávat. Zkušenější krátce, začátečníci déle a u ucha. Všichni se v duchu snaží odpovědět na tutéž otázku: „Kolik je asi uvnitř Eskymáčků?“
Tak začínala každá nová hra turnaje, který pro širokou veřejnost pořádal klub deskových her Vrtule ve Valašském Meziříčí v sobotu 13. ledna 2007.

Co asi šeptají obyvatelé iglů obrovi do ucha? Snadná pravidla a rychlý průběh hry eskymáckých obrů s názvem IGLU POP zaručují, že se hráči rozhodně nenudí.
Hráči-obři sedí u stolu nad vesničkou plnou iglú. Hra začíná tím, že se každý snaží odhadnout počet obyvatel v iglů, a to co nejrychleji, aby stihl prozkoumat co nejvíce eskymáckých obydlí.
Pravidla Iglu Pop jsou jednoduchá a hra má spád. Jakmile je vesnička rozebraná, postupně se odhaluje skutečný počet obyvatel v jednotlivých příbytcích. Obři s nejlepším odhadem jsou odměňováni body a ty, jak už tomu tak bývá, nakonec rozhodnou o vítězi. Iglu Pop je veselou a svižnou hrou pro 2-6 hráčů starších 7 let, jedno kolo hry trvá cca 15 až 20 minut.
Tentokrát se vítězi turnaje stali Štěpán Volf, Štěpán Bařina a Petr Markusík.

Klub deskových her Vrtule ve Valašském Meziříčí Klub deskových her Vrtule najdete ve Valašském Meziříčí poblíž náměstí, v 1. patře nad jídelnou Mamulka. Otevřen je každé pondělí, středu a pátek od 14 do 18 hodin.

Na další informace se můžete podívat na www.zlatesipy.cz/vrtule.


ADAM.CZ (www.adam.cz.cz) - zpravodajský a informační servis sdružení dětí a mládeže
Adresa článku: http://www.adam.cz/clanek-2007012203-klub-deskovych-her-vrtule-poradal-turnaj-ve-hre-iglu-pop.html

Kliknutím Vytisknout tuto stránku