Kandidovat na republikové pořadatelství nebudeme

| Autor: Roman Málek | Rubrika: myslím si | Vydáno dne: 20. 11. 2005 |

Chrudim / Třebíč – během víkendu 18. – 20. listopadu se do Třebíče sjede téměř patnáct stovek dobrovolných a profesionálních vedoucích, kteří svůj čas věnují dětem a mládeži, z celé republiky. Mezi nimi i zástupci organizací z Chrudimska - Občanského sdružení Altus, Samostatné dětské organizace Vlčata Rabštejnská Lhota, Komety, Junáka Hlinska či Artegy Heřmanův Městec.

Akce s názvem Celostátní velká výměna zkušeností (CVVZ) se tak velmi pravděpodobně stane rekordním setkáním svého druhu za posledních několik let. „Celostátní velká výměna zkušeností je tradiční akce, která se tradičně koná v listopadu vždy v jiném městě České republiky.“ řekl Jan Burda – náčelník letošní CVVZky.

V loňském roce se o pořadatelství ucházela i Chrudim a to korporací Občanského sdružení Altus a Komety. Tehdy jim vítězství uteklo o pouhých 150 hlasů z tisícovky. „V letošním roce jsme se rozhodli kandidaturu nepodat, přestože bývá téměř pravidlem, že kdo se uchází podruhé, zvítězí,“ říká předseda správní rady Vladko Voříšek a dodává: „Vedou nás k tomu kapacitní důvody. V Chrudimi nejsme schopni zabezpečit ubytování pro 1500 lidí a současně nabídnout prostory pro dílny, semináře či diskusní fóra,“ říká smutně Voříšek.

V tuto chvíli jedinou kandidaturu na pořadatelství v roce 2007 podala Jihlava. „Přestože se může zdát, že lidé nebudou mít zájem jen na téměř stejné místo dvakrát, nezvolení či neúčasti bych se neobával. V roce 2006 totiž akce proběhne CVVZ v Ostravě a přeci jen dva roky jsou dostatečná doba, aby se akce konala opět ve stejném kraji,“ vysvětluje Voříšek.

„Kandidátům na pořádání této prestižní akce v roce 2007 fandíme a jsme ochotni jim i vypomoci. Například v letošním roce bude náš jednatel Roman Málek přednášet hned několik témat,“ uzavírá předseda správní rady Vladko Voříšek.

Zájemci mohou najít další informace o akci na www.cvvz.cz


ADAM.CZ (www.adam.cz.cz) - zpravodajský a informační servis sdružení dětí a mládeže
Adresa článku: http://www.adam.cz/clanek-2005112001-kandidovat-na-republikove-poradatelstvi-nebudeme.html

Kliknutím Vytisknout tuto stránku