Skautské základny nejen pro skauty…

| Autor: Radka Páleníková | Rubrika: knihovnička | Vydáno dne: 6. 10. 2005 |

Skautské základny 2005Kdybych měla v jediné větě představit jednu z nejnovější publikací tiskového a distribučního centra Junáka (TDC), pak bych asi zvolila tři slova: přehledná, obsažná, užitečná. Ano, katalog Skautské základny 2005 je připraven tak, abyste snadno a rychle našli informaci, kterou potřebujete. Ať už jsou to klubovny, sruby, domy, tábořiště, chaty či základny, značky, zkratky a vysvětlivky vám pomohou najít to, co by se vám mohlo nejvíc hodit. Pro rychlou orientaci je v záhlaví každé základny uvedena kapacita a doporučená sezóna. U každé základny se dozvíte nejen její adresu a vhodný způsob využití, ale nechybí ani přehled základního vybavení, dopravní spojení, cena (většinou je zvlášť uvedena pro členy Junáka, ostatní dětské organizace a nebo jako komerční pronájem), kontakt na správce, webové stránky, způsob rezervace, spaní i komunikace v jiných jazycích. Ubytování je většinou velmi jednoduché, tudíž i cenově velmi dostupné. V katalogu nechybí ani výřezy z map, fotografie a v závěru přehledná tabulka. Publikace je široká 10 a vysoká 21 cm, tj. velmi snadno ji lze přibalit na cesty.

Pokud by vám ani tohle všechno nestačilo, pak si můžete kliknout na internetovou podobu katalogu, která je průběžně doplňována a aktualizována (www.skaut.cz/zakladny). Na internetu můžete snadno vyhledávat podle umístění, dostupnosti, vybavení, druhu ubytování, časových možností, měsíců v roce, možností využití pro zahraničí, vlastnictví (uvedené základny nejsou vždy pouze v majetku skautů). Své kouzlo mají už samy názvy základen: Prknovka, Kačerovna, Řimbaba, Dřevomorka, Želva, Maruška, Měsíční údolí, Pavučinka. Z jiných se zas dozvídáte, jaké bylo jejich původní využití: tvrz, sýpka, vila, stáj…

Skautské publikace na dosah myši… najdete na adrese www.skaut.cz/obchod. A právě tady si můžete Katalog 100 tipů na skautské ubytování za 49 Kč objednat. Myslím, že se bude hodit nejen skautům.


ADAM.CZ (www.adam.cz.cz) - zpravodajský a informační servis sdružení dětí a mládeže
Adresa článku: http://www.adam.cz/clanek-2005100601-skautske-zakladny-nejen-pro-skauty.html

Kliknutím Vytisknout tuto stránku