51. Chodské slavnosti - Vavřinecká pouť

| Autor: FoS ČR | Rubrika: pozvánky | Vydáno dne: 8. 8. 2005 |

Náměstí v DomažlicíchJiž padesát let navštěvují Domažlice tisíce návštěvníků, kteří touží nasát atmosféru domažlické pouti a setkat se opět s hudbou, která je pro toto město a celý region tolik typická. Celé dění začne v pátek 12. srpna 2005 v sedmnáct hodin před radnicí na náměstí slavnostním zahájením festivalu. Od osmi hodin večer si na pódiu u brány přijdou na své příznivci historického šermu, pro které je připraven pořad Domažlické fechtování, hraní a ohně chrlení.

Sobota nabízí od časného rána do poledne kulturní pořady hned na třech místech – na pódiu u brány, pod Chodským hradem a u penzionu v Šaldovské ulici. Pro milovníky dechovky bude zřejmě největším lákadlem od půl sedmé večer Chodský korbel, v němž vystoupí Domažličanka, Dupalka, Hájenka, Horalka, Stavovanka, Šťáhlavská šestka, Vychovanka a kapela ze SRN. Tradiční dudácké štandrle od třiadvaceti hodin letos patří Konrádyho dudácké muzice a jejím hostům. V neděli dopoledne pokračuje série šesti koncertů, aby slavnosti vyvrcholily od půl třetí v letním kině pořadem Pocta Chodským slavnostem.

charakteristická situleta věže domažlického hradu Hlavními pořadateli slavností jsou Město Domažlice a MKS Domažlice, spolupořadateli pak Plzeňský kraj a Folklorní sdružení ČR. Slavnosti se konají s podporou Evropské unie a Nadačního fondu Most naděje. Mediálními partnery jsou Český rozhlas, Rádio Proglas, Rádio FM plus Plzeň, Mediatel – Zlaté stránky a Dětská tisková agentura. Slavnosti podporují také Domažlické Technické služby, spol. s r. o., CAC Leasing, OSA – Ochranný svaz autorský a další.

Podrobný program slavností najdou zájemci na www.domazlice.info .


ADAM.CZ (www.adam.cz.cz) - zpravodajský a informační servis sdružení dětí a mládeže
Adresa článku: http://www.adam.cz/clanek-2005080601-51-chodske-slavnosti-vavrinecka-pout.html

Kliknutím Vytisknout tuto stránku