Nemám ráda slovo problém,

| Autor: Radka Páleníková | Rubrika: knihovnička | Vydáno dne: 7. 4. 2005 |

Zora Jandová zpovídá herečku Janu Bouškovou.

přiznala před plným sálem dětí v pražské Městské knihovně Tamara Cenková. A to i přesto, že právě řešení problémů dětských duší je vlastně jejím povoláním. Zdálo se jí totiž, že mnohé situace se v pedagogické poradně opakují. Přišla tedy s nápadem dětem poradit jak s problémy bojovat. A tak se narodila poněkud netradiční knížka. Jmenuje se Kouzelná zvířátka dětem a každý z jejích příběhů vychází ze skutečných událostí.

Kniha vznikla v rámci preventivního projektu Svět očima dětí. Kmotrem se stal patron projektu, ministr vnitra František Bublan. O zvířátkách a kamarádech dětem vyprávěla a zpívala Zorka Jandová (a děti jí v tom velmi vydatně pomáhaly), která si na pódium pozvala svou kamarádku, herečku Janu Bouškovou.

Autorka Tamara Cenková a kmotr František Bublan.

A která zvířátka dětem v knížce radí? Setkáte se se psem, sovou, veverkou, pavoučkem, vránou, jezevcem, žábou, orlem, ale také s myškou medvědicí nebo třeba vážkou či ustrašeným zajícem. Děti se zvířátky společně řeší řadu problémů: nemám žádné kamarády; nechci chodit do nové školy; bojím se tmy; nechci se stěhovat do města; nechci chodit do školy – všichni se mi posmívají, že nic neumím,… Kniha je určena pro děti z prvního stupně ZŠ a aby se mohly děti vyřádit i s barvičkami, patří k ní ještě omalovánky. Jsou sestaveny tak, že na levé straně je znázorněn problém – tedy negativní situace, naopak na straně vpravo jsou situace pozitivní – tedy řešení problému.

Více informací k preventivním projektům MV ČR najdete na internetových stránkách www.mvcr.cz/soutez. Řadu námětů z knížky Kouzelná zvířátka dětem můžete využít pro přípravu svých oddílových schůzek. V případě zájmu o publikaci se obraťe na - odbor tisku a public relations MV ČR


ADAM.CZ (www.adam.cz.cz) - zpravodajský a informační servis sdružení dětí a mládeže
Adresa článku: http://www.adam.cz/clanek-2005040701-nemam-rada-slovo-problem.html

Kliknutím Vytisknout tuto stránku