Březen - internet - nákupy

| Autor: Radka Páleníková | Rubrika: ostatní | Vydáno dne: 1. 3. 2005 |

Vladimír Mlynář a Jaroslav Winter při zahájení BMI

Jak už je na tiskových konferencích pořádaných u příležitosti zahájení Března – měsíce internetu (BMI) milou tradicí, hovořilo se o velmi vážných věcech místy nevážně. Zatímco v minulosti se stalo, že vypadlé pojistky prověřily připravenost řečníků (jen si zkuste komentovat tabulky, které nevidíte!); loni se režie ujal sám Jára Cimrman (ležící – spící). A letos?

Tiskovou konferencí na ministerstvu informatiky ČR za přítomnosti ministra Vladimíra Mlynáře dnes začal již 8. ročník projektu Březen - měsíc internetu. Novinářů zvědavých s čím pořadatelé vyrukují sešlo skutečně hodně. Hlavní novinkou letošního ročníku je ukázkový internetový obchod na www.bezpecnynakup.cz. Zájemci si v něm mohou vyzkoušet, jak probíhá nákup na internetu, dozvědí se, jaká kritéria by měl seriozní internetový obchod splňovat.

Bezpečné nakupování si mohou vyzkoušet i kteří připojení k internetu nemají. Stačí navštívit některou z 2 500 veřejných knihoven připojených k internetu. K začátku března jich přesně 333 ohlásilo speciální slevy nebo bezplatný přístup k internetu, školení práce s internetem pro různé skupiny zájemců, jako jsou ženy v domácnosti, senioři, nezaměstnaní, uživatelé se zdravotním postižením, nebo třeba starostové malých obcí. Ve více než dvěstěšedesáti knihovnách stráví děti 1. dubna pohádkovou Noc s Andersenem. Přehled aktivit knihoven je na www.brezen.cz v rubrice Akce knihoven.

V sobotu 5. března 2005 proběhne již šestý ročník konference Junior Internet (www.juniorinternet.cz), který si vymyslely a s pomocí BMI sdružení a Klubu Domino, Dětské tiskové agentury pořádají samy děti. Účastnit se budou i mladí zástupci z Litvy, Lucemburska a Slovenska. Konference bude probíhat pod záštitou evropského komisaře Jána Figeľa a ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Petry Buzkové. Osobní účast přislíbil Vladimír Mlynář, který zde předá cenu ministra informatiky.ADAM.CZ (www.adam.cz.cz) - zpravodajský a informační servis sdružení dětí a mládeže
Adresa článku: http://www.adam.cz/clanek-2005030101-brezen-internet-nakupy.html

Kliknutím Vytisknout tuto stránku