UNICEF ocenil DTA

| Autor: Radka Páleníková - Klub Domino, Dětská tisková agentura | Rubrika: ostatní | Vydáno dne: 27. 2. 2005 |

Jiřina Jirásková a Pavla Gomba předávají certifikát Slávkovi Hrzalovi.

Jak pestrá a dlouhodobá je spolupráce občanského sdružení Klub Domino, Dětská tisková agentura s Českým výborem pro UNICEF se můžete přesvědčit velmi snadno sami. Stačí, když slovo UNICEF zadáte ve vyhledávání Malých (ale našich) novin (www.dta.zde.cz). Počátkem roku 2004 nad naší činností přijal Český výbor pro UNICEF záštitu. Když se o ten rok zpátky ohlédneme, můžeme s jistotou tvrdit, že ta záštita nebyla formální. Naopak. Pokračovali jsme ve velmi dobré spolupráci, v mnohém ji vylepšili, rozšířili. A tak nás pozvání na tradiční setkání partnerů a příznivců Dětského fondu OSN velmi potěšilo.

Hosty z řad hlavních sponzorů, mediálních partnerů a příznivců Dětského fondu OSN – UNICEF v ČR přivítala jeho ředitelka Pavla Gomba: „Děkuji, že jste do téhle naší krásné a velké rodiny přijali pozvání.“ Zdůraznila, že formy pomoci mohou být různé (dary finanční, poskytování služeb, práce dobrovolníků nebo třeba nákup přání), ale všechny velmi významně pomáhají.

Certifikát UNICEF pro DTA - Rádio Domino

Předsedkyně výkonné rady Jiřina Jirásková připomněla, že je důležité, že získané peníze vždy směřují na konkrétní projekty ku prospěchu společnosti. Například díky projektu Panenka mohlo být 1 666 000 dětí očkováno proti základním dětským nemocem. Program Dobrý start do života umožnil výrazné zlepšení podmínek pro 823 dětí (částka 1 350 Kč postačí pro pokrytí základních potřeb novorozeného dítěte, včetně bezpečného porodu, očkování, pitné vody a registrace při narození). A díky skutečnosti, že UNICEF mnozí lidé a firmy podporují dlouhodobě, mohla být okamžitě po katastrofě v jihovýchodní Asii odeslána konkrétní pomoc.

V závěru setkání předaly předsedkyně Výkonné rady Českého výboru pro UNICEF Jiřina Jirásková a výkonná ředitelka Českého výboru pro UNICEF Pavla Gomba certifikáty, které UNICEF uděluje jako výraz uznání za významnou pomoc ve prospěch dětí. Jeden z nich převzal ředitel Dětské tiskové agentury, Slávek Hrzal. Ve svém poděkování uvedl, že si velmi váží skutečnosti, že spolupráce je vzájemná a velmi přínosná.

UNICEF

Klub Domino, Dětská tisková agentura a UNICEF


ADAM.CZ (www.adam.cz.cz) - zpravodajský a informační servis sdružení dětí a mládeže
Adresa článku: http://www.adam.cz/clanek-2005022701-unicef-ocenil-dta.html

Kliknutím Vytisknout tuto stránku