Možná přijede i tank

| Autor: Roman Málek | Rubrika: představujeme | Vydáno dne: 28. 1. 2005 |

Bambiriáda 2005 je ještě velmi daleko, ale to rozhodně neznamená, že odpočíváme. S přípravou jsme začali již v srpnu 2004, kdy jsme začali shánět sponzory na další ročník. A v závěru roku se nám to podařilo - pro regionální Bambiriádu v Chrudimi jsme sehnali generálního partnera, společnost ČEPS, a.s. Díky ní mohou veškeré další přípravy probíhat podstatě klidněji, neboť jsou zajištěny zdroje financování. To nám umožňuje již dnes vyjednávat ta největší lákadla Bambiriády.

Její letošní motto zní: Na křídlech dětské fantazie s motivem létání a volnosti, a tak jsme se rozhodli na chrudimské Bambiriádě přivítat vrtulník. V současné době probíhají jednání, ale pevně věříme, že se nám to podaří. A abychom zůstali u té fantazie, tak možná do parku Na Střelnici v Chrudimi, kde akce probíhá, přijede i tank, což uvítají zejména kluci. Dívčí část "publika" bychom chtěli potěšit nějakým finalistou populární soutěže SuperStar.

Nejvíce pyšní jsme ale na to, že akce má již svůj zvuk a že jí plno lidí fandí.

Spolupráce se sdruženími je dobrá a má tendenci se ještě zlepšovat. Někdy se ovšem stane, že některá sdružení mají třeba chuť se Bambiriáday zúčastnit, ale z časových důvodů to jen těžko mohou zvládnout: v Chrudimi je totiž Bambiriáda ve čtvrtek a v pátek. I tak si ale řada sdružení vždy nějak poradí.

Loňské pódium v ChrudimiPokud jde o naše zkušenosti se státní správou a samosprávou, ty úplně nejlepší máme se samotným městem Chrudim, jehož představitelé se nám snaží vyjít maximálně vstříc, a to nejen finančně, ale také skutky. Bambiriáda je totiž ve městě velkou a prestižní akcí.

Ozdobnou atrakcí byl horkovzdušný balonV minulém roce se nám podařilo na Bambiriádu do Chrudimě pozvat i větší část radních Pardubického kraje a ukázat jim, co umíme a co nabízíme. Myslím si, že máme co nabídnout a že by kraj mohl věnovat větší pozornost této akci a klidně ji zařadit i do vybraných akcí Pardubického kraje. To se bohužel ale nestalo a finanční podpora ve výši 20.000 Kč by mohla být jistě i lepší. Zrovna jsem si přečetl, že Pardubický kraj vysílá 279 účastníků na Olympiádu dětí a mládeže do Brna a náklady jsou 1,6 milionů korun, což znamená, že náklady na jednoho účastníka jsou přes pět tisíc. Kdybych takovou částku dostal na našich 6 662 návštěvníků, tak se přiznám, že bych asi ani nevěděl, jak "utratit" ty tři miliony…

Konečně se nám daří získávat na svoji stranu podnikatelské subjekty. Po třech ročnících jsme se loni v létě na ně obrátili - a půlroční fundraiserovská práce se vyplatila. Občas to sice bylo velmi náročné., ale výsledek stál za to.

Je zajímavé, že u jedné velké nadnárodní společnosti jsme se dozvěděli důvod, proč tuto akci nepodpoří: je totiž politická! A když jsem se zeptal proč, tak jsem se dozvěděl, že se na ní představují skauti, pionýři a mladí sociální demokraté… Hmm, tak to jsme dopadli.

Pohled do zákulisí přípravCo bych podotkl na závěr? Již dnes se těším, až bude po akci a budu si moci říct - další ročník máme za sebou, opět úspěšnější…
A doufám, že to budu moci prohlásit.

(Autor pochází z Chrudimi a je koordinátorem Bambiriády pro Pardubický kraj. Pomáhá zajišťovat již 4. ročník zmíněné akce.)


ADAM.CZ (www.adam.cz.cz) - zpravodajský a informační servis sdružení dětí a mládeže
Adresa článku: http://www.adam.cz/clanek-2005012701-mozna-prijede-i-tank.html

Kliknutím Vytisknout tuto stránku